Zagrajmy w lochy i potwory, Widmo i inne - propozycje w FlixClassic na weekend

Radosław Krajewski
2023/03/31 15:00

Prezentujemy najciekawsze propozycje z oferty platformy FlixClassic, które można obejrzeć w ten weekend.

W kolejnym tygodniu mamy dla Was następne ciekawe filmowe propozycje, które będziecie mogli obejrzeć w ten weekend na platformie FlixClassic. Zestaw obejmuje gatunkową różnorodność, abyście mogli trochę się przestraszyć, pośmiać, wziąć udział w niezwykłej przygodzie, czy rozwiązać kryminalną zagadkę. W ten weekend szczególnie polecamy: Zagrajmy w lochy i potwory, Sklepik z horrorami oraz Dziką planetę.

Zagrajmy w lochy i potwory, Widmo i inne - propozycje w FlixClassic na weekend

FlixClassic – co oglądać w weekend? (31 marca – 2 kwietnia)

Zagrajmy w lochy i potwory (1982)

  • Kanada, USA
  • 1 godzina i 39 minut

Grupa młodych studentów rozpoczyna rozgrywkę „Lochy i potwory”, grę RPG będącą LARP-em, korzystając z systemu Dungeons & Dragons. Wspólne granie przebiega bez większych problemów, aż do czasu, gdy jeden z nich popada w prawdziwe szaleństwo. Jedną z głównych ról w filmie zagrał Tom Hanks.

Zagrajmy w lochy i potwory (1982), Zagrajmy w lochy i potwory, Widmo i inne - propozycje w FlixClassic na weekend

Widmo (1955)

  • Francja
  • 1 godzina i 52 minuty

Historia opowiada o dwóch kobietach, które łączą siły przeciwko tyranicznemu dyrektorowi szkoły z internatem dla chłopców, Michaelem Delasalle. Jedną z nich jest jego żona Christina, która musi znosić publiczne upokorzenia i tolerować liczne kochanki Michaela. Drugą Nicole, młoda i atrakcyjna nauczyciela, którą Delasalle wykorzystał i porzucił. Teraz obie kobiety planują zemstę na swoim oprawcy.

Widmo (1955), Zagrajmy w lochy i potwory, Widmo i inne - propozycje w FlixClassic na weekend

Sklepik z horrorami (1960)

  • USA
  • 1 godzina i 12 minut

GramTV przedstawia:

Seymour to młody mężczyzna zarządzający urokliwą kwiaciarnią, który tworzy niezwykłą odmianę mięsożernej rośliny. Nietypowy stwór zamiast owadów żywi się wyłącznie ludzkim mięsem. Dla Seymoura nowy towarzysz staje się nie lada problemem, aby nie tylko go karmić, ale również utrzymać jego istnienie w tajemnicy. Wkrótce roślina wymyka się spod kontroli, terroryzując lokalnych mieszkańców.

Sklepik z horrorami (1960), Zagrajmy w lochy i potwory, Widmo i inne - propozycje w FlixClassic na weekend

Dzika planeta (1973)

  • Czechosłowacja, Francja
  • 1 godzina i 10 minut

Tym razem coś dla fanów animacji i science fiction. Historia rozgrywa się na odległej, zamieszkałej przez Draagów planecie. Człekokształtne niebieskie stworzenia żyją wraz z dużo mniejszymi ludźmi, podzielonych na dzikich osobników i oswojonych. Tymi drugimi opiekują się Draagowie, ale gdy jeden z oswojonych poznaje tajemną wiedzę niebieskich istot, postanawia uciec od swojej opiekunki. Trafia do osady dzikich ludzi, z którymi dzieli się zdobytą wiedzą. W międzyczasie Draagowie planują eksterminację dzikich ludzi, którzy nie mają wyboru i muszą uciekać z planety.

Dzika planeta (1973), Zagrajmy w lochy i potwory, Widmo i inne - propozycje w FlixClassic na weekend

Nazywam się Nobody (1973)

  • Francja, RFN, Włochy
  • 1 godzina i 51 minut

Klasyczny western na podstawie pomysłu Sergio Leone. W filmie poznajemy losy młodego rewolwerowca, Nobody, który darzy wielką czcią Jacka Beauregarda, legendę Dzikiego Zachodu. Dobrze zapowiadający się rewolwerowiec postanawia z nim konkurować, ale Jack jedyne o czym marzy, to o emeryturze.

Nazywam się Nobody (1973), Zagrajmy w lochy i potwory, Widmo i inne - propozycje w FlixClassic na weekend
Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!