XDefiant bez typowego systemu dobierania graczy. Ubisoft stawia na inne rozwiązanie

Patrycja Pietrowska
2024/05/16 09:15
0
0

Twórcy chcą, aby w trybach nierankingowych grało się przyjemniej.

Na początku maja poznaliśmy wreszcie datę premiery darmowej strzelanki Ubisoftu. Debiut XDefiant nadciąga coraz większymi krokami, w związku z czym twórcy dzielą się kolejnymi informacjami związanymi z produkcją. Tym razem dowiedzieliśmy się nieco więcej na temat systemu dobierania graczy, czyli matchmakingu.

XDefiant bez typowego systemu dobierania graczy. Ubisoft stawia na inne rozwiązanie

XDefiant bez systemu SSBM. Rozgrywki nierankingowe mają być bardziej przyjemne

Na oficjalnej stronie Ubisoftu ukazały się nowe informacje związane z nadchodzącą strzelanką XDefiant. Jak przekazują twórcy, w trybach nierankingowych nie uświadczymy typowego systemu dobierania graczy opartego na umiejętnościach. Według deweloperów SBMM (Skill Based Matchmaking) nie jest bowiem „najważniejszy dla zapewnienia przyjemnej i zróżnicowanej rozgrywki w dłuższej perspektywie”.

GramTV przedstawia:

Zamiast łączenia ze sobą osób o podobnym poziomie umiejętności, zespół postawił na inne rozwiązanie. W XDefiant dobieranie graczy będzie przede wszystkim polegać na wartości pingu, preferując drużyny o podobnej wielkości i osoby z tego samego regionu. Jeśli natomiast chodzi o rozgrywki rankingowe, tutaj znaczenie będą miały umiejętności. Szczegóły związane z systemem matchmakingu znajdują się w tym miejscu.

Wierzymy, że swobodna rozgrywka powinna sprawiać przyjemność i żaden SBMM nie jest tu najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chcesz, aby liczyła się każda sekunda rywalizacji – nasz tryb rankingowy przypadnie Ci do gustu. – przekazują twórcy w komunikacie.

Przypominamy, że XDefiant ma zadebiutować 21 maja 2024 roku. Gra free-to-play zmierza na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!