Xbox wkrótce nie pozwoli graczom korzystać z „nieautoryzowanych akcesoriów”

Mikołaj Ciesielski
2023/10/30 08:50
1
0

Użytkownicy korzystający z nieoficjalnych urządzeń informują o komunikacie i błędzie 0x82d60002.

Jeśli jesteście posiadaczami konsol Xbox i korzystacie z nieoficjalnych kontrolerów, dysków czy innych urządzeń, to mamy dla Was złe wieści. Microsoft zdecydował się wprowadzić zmiany, które wejdą w życie już w przyszłym miesiącu. Amerykańska firma postanowiła bowiem zablokować możliwość korzystania z „nieautoryzowanych akcesoriów”.

Xbox wkrótce nie pozwoli graczom korzystać z „nieautoryzowanych akcesoriów”

Microsoft blokuje korzystanie z „nieautoryzowanych akcesoriów” na konsolach Xbox

Jak informuje Windows Central, posiadacze konsol Xbox korzystający z nieoficjalnych urządzeń otrzymują komunikat o błędzie oznaczonym numerem 0x82d60002, któremu towarzyszy stosowny komunikat. Gracze są informowani o braku autoryzacji dla podłączonego sprzętu, co – zdaniem Microsoftu – „pogarsza jakość gry”. Dlatego też amerykańska firma 12 listopada 2023 roku zablokuje możliwość korzystania z „nieautoryzowanych akcesoriów”.

GramTV przedstawia:

We wspomnianym komunikacie Microsoft radzi również graczom, by kontaktowali się z producentami lub sprzedawcami „nieautoryzowanych akcesoriów”, by otrzymać pomoc w ich zwrocie. Amerykańska firma informuje także, że użytkownicy w każdej chwili mogą zapoznać się listą autoryzowanych urządzeń na oficjalnej stronie Xbox.

Według źródeł Windows Central Microsoft może rozszerzenie programu „Designed for Xbox” o kontrolery bezprzewodowe innych firm. Obecnie większość autoryzowanych padów od zewnętrznych firm oferuje wyłącznie łączność przewodową. Niewykluczone jednak, że w najbliższej przyszłości się to zmieni, a gracze otrzymają większy wybór, przynajmniej w tym segmencie.

Komentarze
1
Campino
Gramowicz
30/10/2023 17:16

„Microsoft może rozszerzenie programu” Co takiego?