Xbox Polska prezentuje kwietniową aktualizację konsoli i nowe funkcje na PC

Patrycja Pietrowska
2024/04/23 14:25
0
0

Nowe centrum gier na PC, ulepszenie Discorda na konsolach i nie tylko.

Dziś informowaliśmy o zapowiedzi pokazu nowych gier w ramach IGN x ID@Xbox Digital Showcase. To jednak nie koniec nowych wieści ze strony Xbox, bowiem polski oddział firmy udostępnił właśnie materiał związany z ostatnią aktualizacją konsol oraz aplikacji na PC. Użytkownicy komputerów osobistych otrzymają nowe centrum gier, natomiast gracze konsolowi między innymi ulepszone wsparcie dla Discorda.

Xbox Polska prezentuje kwietniową aktualizację konsoli i nowe funkcje na PC

Omówienie kwietniowej aktualizacji Xbox na nowym materiale

Ostatnia aktualizacja Xbox wprowadzająca zmiany zarówno na konsolach, jak i w aplikacji na komputerach osobistych pojawiła się 10 kwietnia 2024 roku. Teraz ekipa z Xbox Polska postanowiła opublikować materiał, w którym omawiane są nowości i ulepszenia, na które mogą liczyć użytkownicy wspomnianych urządzeń.

Jeśli chodzi o aplikację na PC, update przynosi nowe centrum gier. W aplikacji Xbox zainteresowani uzyskają pełniejsze informacje o posiadanych tytułach, w tym o postępach czy o najnowszych wieściach od twórców. Zapowiedziano również, że to dopiero początek tego, co zaoferuje w przyszłości centrum gier, które ma być rozbudowane o kolejne funkcje.

GramTV przedstawia:

Wraz z kwietniową aktualizacją posiadacze konsol Xbox mogą z kolei liczyć na rozszerzone wsparcie dla aplikacji Discord. Gracze będą mogli słyszeć podczas gry dźwięki z soundbourda wszystkich osób na kanale, ale opcję będzie można oczywiście wyłączyć. W zakresie ustawień rodzicielskich pojawią się natomiast nowe elementy, które pozwolą kontrolować możliwość instalowania i usuwania gier na konsoli.

Szczegółowe informacje związane z aktualizacją dostępne są na oficjalnej stronie supportu Xbox.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!