Xbox 360 oficjalnie zakończy swój żywot. Microsoft zamknie sklep z grami

Wincenty Wawrzyniak
2023/08/17 17:45
0
0

Amerykańska korporacja poinformowała, że w przyszłym roku zamknie sklep z grami na Xboksa 360 oraz Xbox 360 Marketplace.

Przedstawiciele amerykańskiej korporacji Microsoft poinformowali, że 29 lipca przyszłego roku konsola Xbox 360 oficjalnie zakończy swój żywot. W praktyce chodzi bowiem o zamknięcie serwerów sklepu Xbox 360 Store oraz witryny marketplace.xbox.com. Od wspomnianego dnia użytkownicy nie będą mogli również korzystać z aplikacji Microsoft Movies & TV. Poniżej znajdziecie wszystkie niezbędne informacje na ten temat.

Xbox 360 oficjalnie zakończy swój żywot. Microsoft zamknie sklep z grami

Xbox 360 oficjalnie zakończy swój żywot

W dniu 29 lipca 2024 roku konsola Xbox przestanie obsługiwać możliwość zakupu nowych gier, dodatków DLC i innych treści rozrywkowych w sklepie Xbox 360 Store na konsoli i w sklepie Xbox 360 Marketplace (marketplace.xbox.com). W związku z tą zmianą aplikacja Microsoft Movies & TV nie będzie już działać na konsoli Xbox 360, co oznacza, że treści telewizyjne i filmowe nie będą już dostępne na konsoli Xbox 360 po 29 lipca 2024 roku.

Od teraz do lipca 2024 r. można nadal kupować gry i dodatki DLC w sklepie Xbox 360 Store i na Xbox 360 Marketplace.

Zmiana ta nie wpłynie na możliwość grania w gry Xbox 360 lub DLC, które zostały już zakupione. Zakupiona wcześniej zawartość gier na konsolę Xbox 360 będzie nadal dostępna nie tylko na konsoli Xbox 360, ale także na urządzeniach Xbox One i Xbox Series X|S dzięki wstecznej kompatybilności.

GramTV przedstawia:

Oprócz tego firma zapewniła, że nadal będziemy mieć możliwość grania w trybie dla wielu graczy w poprzednio pobrane produkcje oraz gry posiadane na dysku – usługi online nie będą różnić się w zależności od wsparcia wydawców starszych tytułów. Prawdopodobnie najważniejszą informacją dla graczy będzie jednak fakt, że po zamknięciu sklepu bez problemu będziemy mogli pobierać posiadane już gry.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!