Willow jednak nie został skasowany? Zamieszanie wokół serialu, a fani krytykują

Radosław Krajewski
2023/03/21 15:40
1
0

Twórca serialu ma nadzieję na drugi sezon.

Wydawało się, że los kontynuacji Willow jest przesądzony i przez niskie zainteresowanie widzów oraz krytykę serialu, drugi sezon nie powstanie. Twórca Willow, Jon Kasdan, wlał jednak nadzieję w serca fanów publikując długie oświadczenie w mediach społecznościowych. Z jego relacji wynika, że aktorzy rzeczywiście zostali zwolnieni ze swoich kontraktów, ale scenariusze do nowych odcinków są już gotowe i ma nadzieję, że Lucasfilm oraz Disney dadzą zielone światło dla kontynuacji. Wskazuje jednak, że nie stanie się to prawdopodobnie w najbliższych dwunastu miesiącach, stąd wynikało zamieszanie, które sugerowało, że serial został definitywnie skasowany.

Willow jednak nie został skasowany? Zamieszanie wokół serialu, a fani krytykują

Jon Kasdan twierdzi, że Willow nie został skasowany

Kasdan twierdzi, że nikt w studiu nie uważa, że Willow został anulowany po pierwszym sezonie. Showrunner dał więc nadzieję, że drugi sezon serialu powstanie, ale trzeba będzie na niego poczekać co najmniej dwa lata.

W zeszłym tygodniu podjęto decyzję o zwolnieniu naszej głównej obsady, aby mogli wziąć udział w innych serialach, w których będą mogli wziąć udział w najbliższym roku. Jestem dość pewny, że gdyby mnie poproszono o komentarz, ani ja, ani ludzie z Lucasfilm, nie scharakteryzowalibyśmy decyzji [o przyszłości serialu] jako ostatecznie anulowanego.

Wczytywanie ramki mediów.

Serial ma przejść pewne zmiany przed powrotem i nie będzie kontynuowany w obecnej formie. Może to oznaczać stworzenie zupełnie historii z zupełnie innymi bohaterami. Dla Lucasfilm Willow pozostaje ważną marką.

GramTV przedstawia:

Ale w sieci nie brakuje głosów rozczarowania decyzją o wstrzymaniu prac nad drugim sezonem serialu. Fani zaatakowali Disneya, ale oberwało się również pozostałym platformom, które kasują seriale pozytywnie reprezentujące społeczność LGBTQ+. Według nich Willow jest jednym z najlepszych tego przykładów. Widzów denerwuje trend kasowania takich seriali, w których ważnym elementem jest inkluzywność i reprezentacja mniejszości.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
1
JakiśNick
Gramowicz
21/03/2023 17:30

Przejrzałem profile tych hejterów z twittera i co drugi jest wielkim fanem warrior nun, a bólodupczy o cancelowanie willowa XD

Ogólnie rozwala mnie doszukiwanie się wszędzie drugiego dna. Może trzeba założyć organizację MenLovingWomen i atakować platformy streamingowe za pozostałe scancelowane seriale, jako powód doszukując się promocji lgbt i walki z hetero? XD