Wiedźmin 3 pozwoli tworzyć własne historie. RED-zi pracują nad edytorem do gry

Radosław Krajewski
2023/11/15 14:16
1
1

W przyszłym roku każdy gracz będzie mógł stworzyć własne przygody Geralta z Rivii i reszty bohaterów.

Jednym z elementem, którego najbardziej brakowało w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon był brak edytora, który pozwalałby fanom na stworzenie własnych przygód. Zarówno Wiedźmin, jak i Wiedźmin 2: Zabójcy Królów otrzymały swoje edytory po premierze. Na podobny projekt dla trzeciej części przygód Geralta trzeba było poczekać zdecydowanie dłużej, ale CD Projekt RED właśnie oficjalnie zapowiedział edytor modów.

Wiedźmin 3 pozwoli tworzyć własne historie. RED-zi pracują nad edytorem do gry

Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzyma edytor modów w 2024 roku

Przygotowywany przez deweloperów edytor modów do Wiedźmina 3 pozwoli graczom na tworzenie własnych historii, a także przerabiać istniejące już zadania. Podobnie jak miało to miejsce przy dwóch poprzednich częściach serii, pozwoli to graczom na tworzenie rozbudowanych fabularnych przygód.

Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale CD Projekt RED ogłosił termin premiery edytora na 2024 rok. Narzędzie zostanie udostępnione za darmo każdemu posiadaczowi Wiedźmina 3 na komputerach osobistych. Więcej informacji zostanie przekazanych w przyszłym roku.

Z radością ogłaszamy, że pracujemy nad edytorem modów do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon!

Ten edytor to przerobiona wersja edytora REDengine 3, w którym stworzyliśmy Wiedźmina 3 — pozwoli Wam on tworzyć własne przygody w grze, zarówno od zera jak i poprzez przerabianie istniejących zadań i materiałów.

Edytor będzie dostępny za darmo dla każdego posiadacza gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC. Planujemy go opublikować w 2024 roku.

Na pewno macie mnóstwo pytań, ale na ten moment prosimy o cierpliwość. Więcej informacji przekażemy w przyszłym roku.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
koNraDM4
Gramowicz
15/11/2023 18:59

Lepiej późno niż wcale aczkolwiek pamiętam jakie było zdziwienie, że REDzi odpuścili stworzenie REDkita do Wieśka 3 chwilę po premie