Wiedźmin 3 opóźniony na PS5 i XSX. RED-zi potrzebują więcej czasu

Radosław Krajewski
2022/04/13 19:09

Polski deweloper poinformował o opóźnieniu next-genowej aktualizacji do trzeciej części Wiedźmina.

CD projekt RED przekazał smutną wiadomość dla wszystkich fanów Wiedźmina. Polski deweloper opóźnił premierę next-genowej wersji trzeciej części serii. Premiera miała odbyć się w drugim kwartale tego roku, ale teraz już wiemy, że na Wiedźmina 3: Dziki Gon na PlayStation 5 i Xboxa Series X/S poczekamy nieco dłużej.

Wiedźmin 3 opóźniony na PS5 i XSX. RED-zi potrzebują więcej czasu

Jeszcze pod koniec listopada studio zdradziło nowe szczegóły dotyczące darmowej aktualizacji dla konsol nowej generacji. Od tego czasu RED-zi milczeli w sprawie Wiedźmina 3 na najnowsze sprzęty od Sony i Microsoftu. Niestety dzisiaj potwierdzono, że prace się przedłużą i nie dotrzymają wcześniejszego terminu.

Deweloper zdecydował się na dokończenie prac nad aktualizacją w wewnętrznym zespole, który oceni zakres pozostałych do wykonania prac. Z tego powodu twórcy potrzebują więcej czasu. Nie zdradzono nowej daty, a kolejne szczegóły poznamy tak szybko, jak będzie to możliwe.

Podjęliśmy decyzję o kontynuacji dalszej produkcji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsole najnowszej generacji w oparciu o wewnętrzny zespół deweloperski. Jesteśmy obecnie w trakcie oceny zakresu pozostałych do wykonania prac i zdecydowaliśmy o przesunięciu premiery planowanej wcześniej na drugi kwartał bieżącego roku.
Więcej informacji przekażemy jak tylko będzie to możliwe. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Za next-genową wersję Wiedźmina 3 odpowiadał zespół Saber Russia, który wcześniej opracował port gry na Nintendo Switch. W ostatnich tygodniach stosunki między polskim deweloperem a producentami z siedzibą w Petersburgu znacznie się oziębiły. Rosjanie mieli zarzucać nawet "rusofobię" polskiemu zespołowi, a w zamian RED-zi zażądali oddania przez studio wszystkich assetów opracowanych przez rosyjski zespół Saber Interactive. CD Projekt RED nie podał oficjalnego powodu przeniesienia dalszych prac do własnego zespołu, więc powyższe informacje należy traktować wyłącznie jako spekulacje.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!