W Hogwarts Legacy zmierzymy się z przodkiem ważnego Śmierciożercy?

Mikołaj Ciesielski
2022/03/21 13:45

Fani wpadli na trop, który może zainteresować miłośników książek i filmów o Harrym Potterze.

W Hogwarts Legacy zmierzymy się z przodkiem ważnego Śmierciożercy?

W zeszłym tygodniu mieliśmy okazję zobaczyć obszerny gameplay z Hogwarts Legacy. W materiale deweloperzy przedstawili kilka najważniejszych mechanik oraz postaci zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Do drugiej gry zaliczyć możemy m.in. Victora Rookwooda – czarnoksiężnika, który zawiera sojusz z goblinami. Fani zauważyli natomiast, że wspomniany antagonista może mieć związek z jednym ze Śmierciożerców.

W książce „Harry Potter i Czara Ognia” wspomniany zostaje bowiem Augustus Rokwood, który według zeznań Igora Karkaroffa był Śmierciożercą i tajnym agentem Lorda Voldemorta w Ministerstwie Magii. Rokwood szpiegował dla Czarnego Pana w latach 80. XX wieku, kiedy to w świecie Harry’ego Pottera toczyła się pierwsza wojna czarodziejów. Postać ta pojawia się również w filmach „Harry Potter i Zakon Feniksa” oraz „Harry Potter i Insygnia Śmierci”.

W uniwersum Harry’ego Pottera zbieżność nazwisk rzadko kiedy jest przypadkowa, dlatego część fanów wierzy, że przedstawiony przez deweloperów Victor Rookwood jest przodkiem Augustusa. Z pewnością ucieszy to miłośników książek i filmów o młodym czarodzieju, a także daje nadzieję, że w Hogwarts Legacy znajdzie się więcej tego typu „smaczków” i nawiązań.

Na koniec przypomnijmy, że Hogwarts Legacy zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Produkcja ma zadebiutować na wymienionych platformach pod koniec bieżącego roku. Nie znamy jednak dokładnej daty premiery. Warto również dodać, że zgodnie z przekazanymi informacjami w grze nie pojawią się mikropłatności.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!