Vin Diesel oskarżony o przemoc seksualną. Była asystentka pozwała aktora

Radosław Krajewski
2023/12/21 21:35
5
0

Gwiazda Szybkich i wściekłych miała dopuścić się molestowania seksualnego swojej ówczesnej asystentki.

Vin Diesel może mieć problemy przed wejściem na plan Szybkich i wściekłych 11. Była asystentka aktora, dla którego pracowała w 2010 roku, kiedy Diesel nagrywał Szybkich i wściekłych 5, pozwała gwiazdora, zarzucając mu przemoc i molestowanie seksualne.

Vin Diesel oskarżony o przemoc seksualną. Była asystentka pozwała aktora

Vin Diesel oskarżony o przemoc na tle seksualnym podczas prac nad Szybkimi i wściekłymi 5

Asta Jonasson twierdzi, że w 2010 roku Diesel zabrał ją do swojego apartamentu w hotelu St.Regis w Atlancie i zmusił ją do położenia się na łóżku. Następnie poprosiła go, aby na tym poprzestał i ruszyła w stronę drzwi. Aktor miał do niej podejść i obmacywać jej piersi oraz całować ją w klatkę piersiową. Według relacji asystentki Diesel miał próbować zdjąć jej bieliznę.

Jonasson udało się wyrwać aktorowi i pobiegła do łazienki. Diesel miał za nią pójść i przycisnąć do ściany, zmuszając ją do dotykania jego miejsc intymnych. Następnie pozwany miał zacząć się przed nią masturbować.

Pani Jonasson nie była w stanie uciec i zamknęła oczy, bojąc się, że rozgniewa Vin Diesela dalszym odrzuceniem go i próbą rozdzielenia, pragnąc, aby napaść się skończyła – napisano w pozwie.

Jak wynika z pozwu, kilka godzin później Samantha Vincent, siostra Diesela i prezeska jego firmy, zadzwoniła do Jonassona i ją zwolniła.

Było dla niej jasne, że została zwolniona, ponieważ nie była już użyteczna – Vin Diesel wykorzystał ją do spełnienia swoich pragnień seksualnych, a ona opierała się jego napaściom na tle seksualnym. Pani Jonasson czuła się, jakby była śmieciem, który należy wyrzucić. Pani Jonasson była bezradna, jej poczucie własnej wartości zostało zburzone, kwestionowała własne umiejętności i to, czy udana kariera będzie wymagała od niej wykorzystywania własnego ciała, aby dalej się zawodowo rozwijać – dodano w pozwie.

GramTV przedstawia:

Jonasson złożyła pozew o przemoc na tle seksualnym na podstawie kalifornijskiej ustawy o wykorzystywaniu seksualnym i tuszowaniu odpowiedzialności za przestępstwa, czyli ustawie z 2022 r., która otworzyła roczne okno na złożenie określonych pozwów, które w przeciwnym razie uległyby przedawnieniu.

Oprócz zarzutu pobicia na tle seksualnym w pozwie zawarto także zarzuty dotyczące dyskryminacji ze względu na płeć, bezprawnego rozwiązania stosunku pracy, odwetu i zaniedbania w nadzorze.

Przedstawiciele Vina Diesela nie wydali jeszcze oświadczenia w tej sprawie.

Komentarze
5
GTASCXZ
Gramowicz
25/12/2023 13:35

Jak dobrze, że sobie nagle po 13 latach przypomniała. 

wolff01
Gramowicz
22/12/2023 13:11

"i to, czy udana kariera będzie wymagała od niej wykorzystywania własnego ciała, aby dalej się zawodowo rozwijać"

To jest tak idiotyczne stwierdzenie że można je tylko wyśmiać.

Pomijając już że Hollywoodzkie bizancjum udaje że "handlu ciałem" nie ma w ich szeregach (a oko na to przymykają zarówno mężczyźni jak i kobiety)... to przecież aktor to zawód który "wykorzystuje" własne ciało dosłownie w pracy bo to jego narzędzie pracy.

dariuszp
Gramowicz
22/12/2023 01:13

Brzmi to wszystko absurdalnie. Dodatkowo znowu babka przypomina sobie o czymś po długich latach. I oczywiście nie będzie żadnych dowodów.

Trochę już mam tego dość. Zaczynam myśleć że te kobiety robią to specjalnie by zaistnieć albo się czegoś dorobić.

Bo drastyczna większość tych spraw u0ada w sądzie bo albo kobiety nie potrafią niczego udowodnić albo zwyczajnie kłamią.
Trwa Wczytywanie