Ukraińskie Frogwares zapowiedziało nową grę. Poznajcie Project Palianytsia

Smolak
2022/05/19 16:15

Ciekawa propozycja dla fanów The Sinking City i serii Sherlock Holmes.

Project Palianytsia to zupełnie nowy projekt, nad którym pracuje ukraińskie studio Frogwares. Ekipę tę możecie kojarzyć chociażby z The Sinking City i serii gier o przygodach Sherlocka Holmesa. Co prawda nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów na temat produkcji, ale ta zapowiedź ma wymiar symboliczny. Twórcy chcą w ten sposób pokazać, że życie w Kijowie wraca na właściwe tory, udowadniając tym samym, że Rosji nie udało się zniszczyć ich miasta i życia, a Ukraina zawsze pozostanie niepodległym krajem.

Ukraińskie Frogwares zapowiedziało nową grę. Poznajcie Project Palianytsia

Wspomniany tytuł najprawdopodobniej jest tylko tymczasowy, ale warto zaznaczyć, że ma on ważny dla Ukraińców wydźwięk. Palianytsia jest bowiem specjałem tamtejszej kuchni tradycyjnej. Jeśli wierzyć twórcom, w ostatnim czasie słowo to ma jeszcze jedno ciekawe zastosowanie. Rosjanie mają mieć spore problemy z jego wymówieniem, dlatego obecnie używa się go jako sposobu na szybką identyfikację narodowości.

Poniżej możecie zobaczyć kilka grafik koncepcyjnych z Project Palianytsia. Konkretów mamy spodziewać się w nadchodzących miesiącach. Studio zdradziło, że przed wybuchem wojny pracowało nad grą z akcją w otwartym świecie, ale ze względu na realia musieli zmienić swoje plany. Ich najnowsza produkcja ma być więc mniejszym projektem, skrojonym na miarę aktualnych.

Na koniec przypomnijmy, że ostatnią grą Frogwares jest Sherlock Holmes Chapter One. Produkcja zadebiutowała na rynku w listopadzie 2021 roku i jest dostępna na PC oraz konsolach Xbox Series S/X i PlayStation 5. Zachęcam do zapoznania się z przygotowaną przez nas recenzją.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!