Ubisoft zaleje rynek nowymi Assassin’s Creed. Powstaje aż 10 gier z serii

Radosław Krajewski
2023/02/27 14:00

Firma chce wrócić do wydawania nowych przygód asasynów co roku.

Po trzyletniej przerwie Assassin’s Creed nareszcie wróci z nową odsłoną. Niedawno Ubisoft zakończył wsparcie dla Assassin's Creed Valhalla, wypuszczając ostatnią aktualizację. Francuski deweloper nie chce więcej dopuścić do podobnej sytuacji, gdzie kolejne części ich słynnej marki będą debiutować w tak długich odstępach. Z tego powodu w produkcji ma być aż dziesięć gier z asasynami, które będą pojawiać się w kilku najbliższych latach na najróżniejszych platformach.

Ubisoft zaleje rynek nowymi Assassin’s Creed. Powstaje aż 10 gier z serii

Nowe gry z serii Assassin’s Creed już w produkcji

Przypomnijmy, że obecnie słyszeliśmy tylko o części nowych odsłon Assassin’s Creed, czyli Assassin's Creed: Mirage, Assassin's Creed Jade, Assassin's Creed Hexe, Assassin's Creed Red oraz Assassin's Creed Infinity. Do tego Ubisoft wciąż oficjalnie nie ujawnił wieloosobowego Assassin's Creed Invictus, a także Assassin’s Creed Nexus dla gogli VR. Do tej listy teraz możemy dopisać również projekty o nazwie kodowej Nebula, Raid i Echoes, które zostały ujawnione przez insidera Toma Hendersona.

Assassin’s Creed Nebula miałby być grą osadzoną w Indiach, Imperium Azteków i na Morzu Śródziemnym. Za projekt ma odpowiadać Ubisoft Sofia, czyli twórcy Asassin’s Creed III: Liberation oraz Assassin’s Creed: Rogue.

GramTV przedstawia:

Drugą z produkcji jest tworzone przez Ubisoft Chengdu Assassin’s Creed Raid. Miałaby być to kooperacyjna gra wydana w modelu free-to-play dla maksymalnie czterech graczy. Rozgrywka ma skupiać się wyłącznie na rozgrywce PvE i oferować możliwość wcielenia się w bohaterów znanych z całego uniwersum.

Ostatnią grą jest Assassin’s Creed Echoes tworzone przez Ubisoft Annecy, którzy wcześniej pracowali nad sieciowymi trybami do niektórych odsłon serii Assassin’s Creed i Splinter Cella. Echoes ma być produkcją oferującą zabawę dla wielu graczy, która korzystałaby z technologii chmury Ubisoft Scalar.

Tom Henderson przewiduje, że Ubisoft od tego roku rozpocznie kolejny cykl wydawniczy serii Assassin’s Creed, które duże nowe odsłony będą pojawiać się każdego roku. Prawdopodobnie w międzyczasie francuski deweloper wyda również swoje pomniejsze tytuły dla wielu graczy, czy gogli VR.

  • 2023 - Assassin's Creed Mirage
  • 2023 - Assassin's Creed Nexus
  • 2024 - Assassin's Creed Red
  • 2025 - Assassin's Creed Invictus
  • 2026 - Assassin's Creed Hexe
Komentarze
2
BestWishForYou
Gramowicz
28/02/2023 11:44

haha rzygać się chce. 

JakiśNick
Gramowicz
27/02/2023 16:26

No i opadną nastroje wszystkim liczącym na powrót do korzeni i dopracowany produkt co 3 lata...