Ubisoft nie rezygnuje z NFT i zapowiada, że tokeny trafią do kolejnych gier

Mikołaj Ciesielski
2022/04/07 15:30

Niskie zainteresowanie i krytyka ze strony graczy nie zrażają francuskiej firmy.

Ubisoft nie rezygnuje z NFT i zapowiada, że tokeny trafią do kolejnych gier

W grudniu ubiegłego roku Ubisoft uruchomił platformę Ubisoft Quartz przeznaczoną do kupowania NFT. Pierwszą grą francuskiego dewelopera, w której pojawiły się wspomniane tokeny, było Ghost Recon: Breakpoint. Unikatowe przedmioty kosmetyczne o nazwie Digits nie cieszyły się jednak dużym zainteresowaniem, a na firmę spadła duża fala krytyki. Ubisoft nie zamierza jednak rezygnować z NFT i zapowiada, że w przyszłości tokeny trafią do kolejnych gier.

Dziękujemy wszystkim graczom Ghost Recon Breakpoint, którzy zdobyli swoje pierwsze Digits. Jesteście właścicielami części gry i zapisaliście się w jej historii. Ostatnie Digits dla Ghost Recon Breakpoint zostały wydane 17 marca 2022 roku, dlatego wypatrujcie kolejnych aktualizacji dotyczących platformy oraz przyszłych emisji w innych grach” – przekazano w komunikacie na oficjalnej stronie Ubisoft Quartz.

Powyższa informacja nie powinno jednak nikogo dziwić. Już na początku lutego tego roku deweloper dał bowiem jasno do zrozumienia, że nie zamierza rezygnować z NFT, gdy stwierdził, że gracze po prostu nie rozumieją wspomnianej technologii, a także płynących z niej korzyści. Pozostaje mieć jednak nadzieję, że do firmy przemówią liczby, a niskie zainteresowanie tokenami sprawi, że firma z czasem zrezygnuje ze swojego pomysłu i platformy Ubisoft Quartz.

Na koniec warto również wspomnieć, że wspomniane Ghost Recon: Breakpoint nie doczeka się kolejnych aktualizacji. W tym tygodniu Ubisoft poinformował, że nie zamierza dłużej wspierać i rozwijać produkcji. W sieci pojawiły się natomiast plotki, że do końca marca 2023 roku na rynku ma zadebiutować kolejna odsłona serii Ghost Recon.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!