Twórca Stardew Valley zapewnia, że patch 1.6 trafi na konsole i urządzenia mobilne „tak szybko, jak to możliwe”

Patrycja Pietrowska
2024/04/08 08:45
0
0

ConcernedApe uspokaja fanów.

Jakiś czas temu Stardew Valley doczekało się wielkiej aktualizacji na PC. Łatka opatrzona numerem 1.6 przyciągnęła przed monitory masę graczy, a tytuł ustanowił nawet rekord nowy rekord aktywności użytkowników Steama. Na nowości wciąż czekają jednak posiadacze konsol i urządzeń mobilnych, w związku z czym twórca gry, Eric Barone, postanowił uspokoić fanów w mediach społecznościowych.

Twórca Stardew Valley zapewnia, że patch 1.6 trafi na konsole i urządzenia mobilne „tak szybko, jak to możliwe”

Stardew Valley 1.6 ma trafić na konsole i urządzenia mobilne „tak szybko, jak to możliwe”

19 marca 2024 roku Stardew Valley otrzymało na PC ogromną aktualizację o numerze 1.6. Update wprowadził do gry ogrom zmian i nowości, a gracze zaczęli odkrywać kolejne sekrety umieszczone w tytule przez twórcę. Na łatkę wciąż czekają jednak użytkownicy konsol i urządzeń mobilnych.

ConcernedApe postanowił nieco uspokoić fanów grających w Stardew Valley na innych, niż PC, platformach i zaktualizował informacje związane z patchem 1.6. Jak podaje w mediach społecznościowych twórca gry prace nad wydaniem łatki na konsole i urządzenia mobilne są w toku, a wersja 1.6 pojawi się na sprzętach „tak szybko, jak to możliwe”.

Gracze w większości podeszli do tej sytuacji w bardzo wyrozumiały sposób, wykazując duży szacunek do pracy, którą wkłada deweloper w rozwój swojego tytułu. Nawet w odpowiedziach do wpisu jednego z zawiedzionych graczy wiele osób postanowiło w komentarzu obronić twórcę i zaznaczyć, że minęło dopiero kilka tygodni, a Eric Barone pracuje nad wydaniem wersji 1.6 na konsole i urządzenia mobilne w pojedynkę.

Poważnie? Jednoosobowa firma wprowadza darmową zawartość do swojego dzieła. Proszę, miejscie trochę szacunku i cierpliwości – komentuje Drywall Doctor na platformie X.

To bezpłatna aktualizacja tytułu, w którym granie już sprawia niesamowitą frajdę. Rozumiem, że możesz być trochę smutny, bo chcesz już w to zagrać, ale tak naprawdę, dlaczego nie możesz po prostu cieszyć się, że dostajesz więcej zawartości? – dodaje kolejny użytkownik.

GramTV przedstawia:

Na ten moment zainteresowanym pozostaje zatem uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na kolejne informacje ze strony ConcernedApe. Na koniec przypominamy, że Stardew Valley 1.6 jest już dostępne na PC, natomiast na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch i urządzeniach z systemami Android oraz iOS ukaże się w późniejszym, niesprecyzowanym jeszcze terminie.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!