Twitter wprowadza poważne ograniczenia. Dzienne limity wysłania postów i obserwujących

Radosław Krajewski
2023/02/09 12:00

Elon Musk znów cuduje ze zmianami na Twitterze.

Wydawało się, że sytuacja z Twitterem uspokoiła się na dobre i użytkownicy platformy społecznościowej będą znowu mogli z niej korzystać bez żadnych przeszkód. Nic jednak bardziej mylnego i wczorajszego wieczoru w zasadach korzystania z platformy ogłoszono ograniczenia, które w wyniku błędu, zaskoczyły wiele osób niemożliwością wysyłania postów.

Twitter wprowadza poważne ograniczenia. Dzienne limity wysłania postów i obserwujących

Kolejne ograniczenia na Twitterze

Twitter oficjalnie ogłosił liczne ograniczenia korzystania z platformy. Zgodnie z nowymi informacjami użytkownicy będą mieli dobowe limity na publikowanie postów i komentarzy. Dzienny limit obecnie wynosi 2400 wpisów łącznie, czyli licząc nie tylko posty napisane przez nas, ale również retweety, a także odpowiedzi do postów innych osób. Drugi z limitów otrzymał dodatkowe ograniczenie w postaci półgodzinnych odstępstw, w których będzie można wysyłać daną liczbę postów. Niestety firma nie podała, ile wpisów będziemy mogli opublikować w tym czasie.

Kolejnymi ograniczeniami jest wysłanie maksymalnie 500 wiadomości prywatnych, a także zaobserwowanie 400 profili dziennie. Firma jednak zaznacza, że posiada inne dodatkowe zasady w przypadku „agresywnego zachowania związanego z obserwowaniem”, co ma uniemożliwić botom zaobserwowanie zbyt dużej liczby kont w serwisie. Ostatnią zmianą jest wprowadzenie limitu wynoszącego łącznie 5000 obserwowanych kont przez jednego użytkownika. Próby obserwowania większej liczby kont będą „ograniczane przez współczynniki specyficzne dla każdego konta”.

GramTV przedstawia:

Wprowadzone zmiany zaskoczyły już wczoraj niektórych użytkowników, którzy podczas próby wysłania postu otrzymali komunikat o treści „Twój dzienny limit wysyłania Tweetów został osiągnięty”, nawet dla tych osób, które nie wysłały w ciągu ostatniej doby łącznie 2400 wpisów. Za błąd przeprosił już dział techniczny Twittera, który przyznał się do pomyłki.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!