Tomb Raider: Anniversary miało otrzymać remaster. Square Enix anulowało projekt

Mikołaj Ciesielski
2022/08/09 07:50

Odświeżona wersja gry miała zostać wzbogacona o nowe elementy.

Tomb Raider: Anniversary miało otrzymać remaster. Square Enix anulowało projekt

Do sieci trafiły interesujące plotki, które powinny zainteresować wszystkich miłośników przygód Lary Croft. Okazuje się, że z okazji 25-lecia serii – które miało miejsce w zeszłym roku – na rynek miała trafić odświeżona wersja Tomb Raider: Anniversary. Projekt został jednak anulowany przez Square Enix.

Tomb Raider: Anniversary Remaster miał rzekomo powstać na silniku Rise of the Tomb Raider

Szczegółami na temat anulowanej produkcji podzielił się za pośrednictwem Twittera użytkownik posługujący się pseudonimem „RAIDER”. Zgodnie z przekazanymi informacjami, remaster Tomb Raider: Anniversary powstawał z myślą o konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a za projekt odpowiedzialne był Virtuous Studios.

Odświeżona wersja Tomb Raider: Anniversary miała rzekomo działać na silniku Rise of the Tomb Raider, co sugeruje, że twórcy zamierzali przygotować gruntowny remake. Gra miała zostać również wzbogacona o elementy survivalowe. Ostatecznie Square Enix anulowało projekt, a zakończenie ostatniej części przygód Lary Croft miało zostać zmienione.

Oczywiście japońska firma oraz deweloperzy nie odnieśli się do powyższych rewelacji. Warto jednak pamiętać o niedawnym ogromnym wycieku informacji z bazy danych Nvidii, który potwierdza, że Square Enix faktycznie planowało wydanie produkcji o nazwie Tomb Raider 25th Anniversary, ale projekt nigdy nie doczekał się oficjalnej zapowiedzi.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
09/08/2022 11:17

Anniversary to był remake. Więcej sensu miało by stworzenie kolejnego klasycznego TR z użyciem obecnej technologii i designu.