Tomb Raider I-III Remastered z lepszą wersją w Epic Games Store. Twórcy wyjaśniają

Wincenty Wawrzyniak
2024/03/01 20:00
0
0

W sklepie Epic Games Store udostępniono lepszą wersję gry od Steama – twórcy wyjaśniają błąd.

Dwa tygodnie temu na rynku zadebiutowała kolekcja zremasterowanych pierwszych części serii Tomb Raider w postaci Tomb Raider I-III Remastered. Okazało się jednak, że wersje udostępnione w sklepach Epic Games Store oraz Steam nieco się od siebie różnią (podajemy za serwisem IGN). Deweloperzy ze studia Aspyr Media postanowili wyjaśnić sytuację.

Tomb Raider I-III Remastered z lepszą wersją w Epic Games Store. Twórcy wyjaśniają

Tomb Raider I-III Remastered z lepszą wersją w Epic Games Store. Twórcy wyjaśniają

W dużym skrócie: niektórzy gracze słusznie zauważyli, że wersja udostępniona na platformie Epic Games Store prezentuje się lepiej aniżeli wersja dostępna na Steamie. Mowa tutaj między innymi o ulepszonych teksturach wody oraz gruntu pod wodą czy też dodatkowych otworach w sufitach w niektórych pomieszczeniach, dzięki którym te miejsca są lepiej oświetlone.

Deweloperzy potwierdzili, że „przypadkowo wypuszczono dwie różne wersje gry na Steam i Epic Games Store” oraz poinformowali, iż zmienili tę wersję, którą niektórzy uważali za lepszą, na „zwykłą”. W oficjalnym oświadczeniu studia opublikowanym na Steamie czytamy:

Wersja deweloperska z niekompletnymi zasobami była dostępna do pobrania w Epic Games Store.

Zawartość tej wersji Epic Games Store zawierała materiały w trakcie prac, które nie reprezentują naszych ostatecznych oczekiwań jakościowych. Poprawiliśmy tę wersję, by odpowiadała wersji Steam.

GramTV przedstawia:

Ma to być wersja „w przygotowaniu”, która jest obecnie „ulepszana”. Nie wiemy jednak, kiedy możemy spodziewać się jej premiery.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!