Titans i Doom Patrol skasowane przez Warner Bros. James Gunn komentuje

Radosław Krajewski
2023/01/26 14:00

Koniec superbohaterskich seriali od DC Comics.

Warner Bros. niemal całkowicie rezygnuje z aktorskich seriali ze świata DC Comics. Po produkcjach z uniwersum Arrowverse, tym razem przyszedł czas na ogłoszenie skasowania Titans i Doom Patrol. Obie produkcje pierwotnie powstawały jako oryginalne seriale dla platformy DC Universe, które po skasowaniu serwisu przeszły do biblioteki HBO Max.

Titans i Doom Patrol skasowane przez Warner Bros. James Gunn komentuje

Titans i Doom Patrol zakończone po 4 sezonie

Obecnie trwa emisja czwartych sezonów obu seriali, które będą ostatnimi. Według źródła serwisu Variety, twórcy Titans i Doom Patrol byli świadomi, że produkcje zostaną anulowane przez Warner Bros. Prawdopodobnie fani obu seriali mogą oczekiwać finału historii, które w tym przypadku nie pozostaną bez odpowiedniego zakończenia.

Decyzja dotycząca skasowania seriali nie miała być podyktowania cięciem kosztów podjętych od czasu fuzji Warner Bros. i Discovery przez Davida Zaslava. Najwidoczniej oglądalność Titans i Doom Patrol nie była zbyt wysoka i już wcześniej podjęto decyzję, że seriale nie będą kontynuowane.

Chociaż będą to ostatnie sezony „Titans” i „Doom Patrol”, jesteśmy bardzo dumni z tych seriali i nie możemy się doczekać, aż fani zobaczą ich zakończenia. Jesteśmy wdzięczni Berlanti Productions i Warner Bros. Television za stworzenie tak ekscytującego, pełnego akcji i szczerego serialu. Dziękujemy showrunnerowi „Titans” Gregowi Walkerowi, producentom wykonawczym Gregowi Berlantiemu, Akive Goldsmanowi, Sarah Schechter, Geoffowi Johnsowi, Richardowi Hatemowi i zespołowi Weed Road Pictures. W „Doom Patrol” dziękujemy showrunnerowi Jeremy'emu Carverowi i producentom wykonawczym Gregowi Berlantiemu, Sarah Schechter, Geoffowi Johnsowi, Chrisowi Dingessowi i Tamarze Becher-Wilkinson. Przez cztery sezony fani zakochali się w „Titans” i „Doom Patrol”, inwestując czas w ich perypetie i udręki, a także w ich legendarne bitwy ratujące świat raz za razem – powiedział rzecznik HBO Max.

GramTV przedstawia:

Wpływ na anulowanie produkcji nie miał James Gunn, nowy prezes DC Studios. W krótkim oświadczeniu reżyser przyznał, że decyzja o zakończeniu seriali wyprzedziła ich plany. Szef studia życzył ekipie i aktorom wszystkiego najlepszego w dalszej karierze.

Decyzja o zakończeniu seriali nas wyprzedziła. Ale z pewnością życzę wszystkiego najlepszego utalentowanej grupie twórców, aktorów i reszcie ekipy, która stworzyła obie produkcje.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
2
Kresegoth
Gramowicz
26/01/2023 17:20
dariuszp napisał:

Titans oglądałem gdzieś do połowy pierwszego sezonu i dałem sobie siana. Zwyczajnie kiepski serial.

Doom Patrol był za to bardzo dobry cały czas.

Mam nadzieje że ekipa dostała info wcześniej i potrafili dobrze zakończyć te historie.

Titans jeśli oglądać, to od drugiego sezonu, który pierwszy zamiata pod dywan w takim tempie, że słychać świst. Jest niemal soft rebootem całej serii. Od tego miejsca jest trochę lepiej, ale czy na tyle, żeby to ciągnąć, to musiałbyś sam ocenić.

dariuszp
Gramowicz
26/01/2023 17:05

Titans oglądałem gdzieś do połowy pierwszego sezonu i dałem sobie siana. Zwyczajnie kiepski serial.

Doom Patrol był za to bardzo dobry cały czas.

Mam nadzieje że ekipa dostała info wcześniej i potrafili dobrze zakończyć te historie.