Thorgal z nowymi szczegółami na temat historii. Ujawniono budżet polskiego RPG

Mikołaj Ciesielski
2024/03/18 09:10
3
0

Jeden z przedstawicieli studia Mighty Koi podzielił się dodatkowymi informacjami na temat produkcji polskiego studia.

Nieco ponad tydzień temu mieliśmy okazję zobaczyć pierwszy zwiastun gry Thorgal od Mighty Koi. Nadchodząca produkcja polskiego studia doczekała się klimatycznej zapowiedzi, ale okazuje się, że to nie koniec informacji dotyczących wspomnianego tytułu. Jeden z przedstawicieli rodzimego zespołu postanowił bowiem podzielić się kilkoma dodatkowymi szczegółami na temat growej adaptacji słynnej serii komiksowej autorstwa Grzegorza Rosińśkiego i Jeana Van Hamme’a.

Thorgal z nowymi szczegółami na temat historii. Ujawniono budżet polskiego RPG

Thorgal od Mighty Koi z nowymi szczegółami. Wiemy, ile osób pracuje obecnie nad grą

Marcin Grzegórski – mniejszościowy akcjonariusz i dyrektor odpowiedzialnym za strategię Mighty Koi – w rozmowie z serwisem Strefa Inwestorów poinformował, że obecnie nad grą Thorgal pracuje około 15-20 osób. Liczba deweloperów zaangażowanych we wspomniany projekt ma jednak rosnąć „z każdym miesiącem”, a docelowo gra ma być rozwijana przez około 100 twórców. Grzegórski dodał również, że część zespołu – np. modelarze 3D i animatorzy – pracują jednocześnie na Nocnym Wędrowcem.

Grzegórski ujawnił także, że szacowany koszt jednej produkcji ma wynieść 15-20 milionów dolarów „razem z marketingiem dla każdego tytułu”. Przedstawiciel Mighty Koi nie wyklucza, że wspomniany budżet może się zwiększyć. Wszystko – jak zaznacza dyrektor odpowiedzialny za strategię polskiego studia – zależeć będzie jednak od „obranej ścieżki wydawniczej oraz od podpisanych partnerstw”. Deweloper dodał, że obecnie nie może zdradzić więcej szczegół na ten temat.

Zgodnie z przekazanymi informacjami historia gry Thorgal będzie skupiać się na 30 pierwszych tomach komiksów. Grzegórski informuje, że nadchodząca produkcja studia Mighty Koi opowie o losach tytułowego bohatera od początku jego istnienia. Istotnym wątkiem mają być relacje protagonisty z rodziną oraz przyjaciółmi, a ważną rolę we wspomnianym tytułem ma odegrać Kriss de Valnor.

GramTV przedstawia:

Podczas rozgrywki czeka na niego wiele znanych z klasycznych gier RPG zadań do wypełnienia, będzie też musiał zmierzyć się z groźnymi potworami, bandytami i potężnymi, nieznanymi mocami. W trakcie swojej podróży Thorgal spotka postaci znane wcześniej z komiksów i odwiedzi rozległe, dopracowane lokacje. Gra będzie tworzona przy wsparciu silnika Unreal Engine 5 – mówi Grzegórski.

Przedstawiciel Mighty Koi dodał również, że studio poszukuje obecnie wydawców zarówno dla Thorgala, jak i Nocnego Wędrowca. Deweloperzy zdają sobie sprawę, że odpowiednio wybrana firma „znacząco zwiększy zasięg sprzedaży i marketingu”. Celem jest bowiem „zwiększenie rozpoznawalności” zarówno samego zespołu, jak i produkowanych obecnie gier.

Komentarze
3
Piotr Ka
Gość
19/03/2024 16:29

Czekam z niecierpliwością. A do studia Mighty Koi tyko 3 słowa: Nie spier*olcie tego. Powodzenia.

LSPL
Gramowicz
19/03/2024 08:30

​Nieznana nikomu firma, bez doświadczenia, robi na raz dwie gry rpg.Brzmi jak przepis na sukces.Ale pewnie troche kasy da sie wyciągnąć z dofinansowań.

Pan O.
Gość
19/03/2024 07:18

Mam nadzieje ze watek ze ZDRADZONEJ CZARODZIEJKI porusza. Nie moge sie doczekac. Trzymam kciuki ze oddanie klimatu i trafny dobór muzyki :) 
Trwa Wczytywanie