The Thaumaturge z opóźnioną premierą. Polskie RPG nie zadebiutuje w 2023 roku

Mikołaj Ciesielski
2023/11/16 07:55
0
0

Deweloperzy ze studia Fool’s Theory potrzebują więcej czasu, by mieć pewność, że ich gra sprosta wymaganiom graczy.

Na początku października poznaliśmy dokładną datę premiery The Thaumaturge, a w ręce użytkowników komputerów osobistych trafiła dodatkowo wersja demonstracyjna. Zgodnie z zapowiedziami nowa produkcja studia Fool’s Theory miała zadebiutować na rynku już 5 grudnia 2023 roku. Okazuje się jednak, że na wspomniany tytuł będzie trzeba poczekać nieco dłużej. Deweloperzy zdecydowali się bowiem przełożyć debiut The Thaumaturge na początek 2024 roku.

The Thaumaturge z opóźnioną premierą. Polskie RPG nie zadebiutuje w 2023 roku

The Thaumaturge zalicza opóźnienie. Znamy nową datę premiery polskiego RPG

W komunikacie opublikowanym na portalu społecznościowym X (wcześniej Twitter) poinformowano, że The Thaumaturge zadebiutuje na komputerach osobistych 20 lutego 2024 roku. Opóźnienie wynika z chęci dopracowania produkcji. Deweloperzy ze studia Fool’s Theory chcą mieć bowiem pewność, że ich gra będzie prezentować poziom, którego spodziewają się gracze.

W miarę jak w ostatnich tygodniach wprowadzano ostatnie poprawki do gry, zespół dostrzegł okazję do udoskonalenia produkcji i poprawy jej jakości. Biorąc pod uwagę komfort, jakim była możliwość dania sobie dodatkowego czasu, podjęto decyzję o opóźnieniu premiery – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Fool’s Theory i 11 bit studios.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomniano, że The Thaumaturge zadebiutuje 20 lutego 2024 roku wyłącznie na komputerach osobistych. Fool’s Theory zamierza jednak również przygotować wersje na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Premiera gry na konsolach Sony i Microsoftu odbędzie się w późniejszym – niesprecyzowanym obecnie – terminie.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!