Baby Yoda to zwykły plagiat, twierdzi reżyser Gremliny rozrabiają

Wincenty Wawrzyniak
2022/07/17 20:30
2
0

Zdaniem reżysera Gremliny rozrabiają wizerunek Baby Yody z serialu The Mandalorian został totalnie skradziony i jest kopią Gizmo.

Jak podaje między innymi serwis Games Radar, Joe Dante – reżyser kultowego horroru Gremliny rozrabiają z 1984 roku – uważa, że Baby Yoda z serialu The Mandalorian został stworzony na wzór Gizmo. Mężczyzna stwierdził, iż wizerunek Baby Yody został totalnie skradziony i jest po prostu absolutną kopią Gizmo.

Baby Yoda to zwykły plagiat, twierdzi reżyser Gremliny rozrabiają

Baby Yoda to zwyczajna kopia Gizmo?

Długowieczność tych filmów jest kluczowa dla głównej postaci, Gizmo, który w zasadzie jest dzieckiem. To oczywiście zmusza mnie do poruszenia tematu Baby Yody, którego wizerunek został totalnie skradziony i jest po prostu absolutną kopią Gizmo.

GramTV przedstawia:

Warto jednak pamiętać, że początkowo inspiracją dla Baby Yody – lub Grogu, jak kto woli – był… Yoda. Oskarżenie reżysera Gremliny rozrabiają jest poważne, ale trzeba zarazem przyznać, iż po postawieniu obok siebie tych dwóch stworków podobieństwo rzeczywiście jest obecne. Co o tym sądzicie?

Komentarze
2
Silverburg
Gramowicz
17/07/2022 21:49

Oczywiście, że sie można dopatrzeć pewnych podobieństw, oba mają dość "maskotowaty" styl. Czy jest to plagiat mocno wątpię. Udowodnienie tego w sądzie graniczyłoby z cudem. No chyba, że ma być nowa część Gremlinów i jest to swoista forma pre-marketingu, mająca na celu przypomnienie o marce.

Headbangerr
Gramowicz
17/07/2022 21:26

Jedyne, o czym warto tutaj pamiętać, to że Empire Strikes Back wyszło w 1980 roku. W 1984 stworzyli Gremliny. Powiedziałbym, że całkiem podobne do Yody.