Naughty Dog ma już pomysł na The Last of Us 3. Twórcy przewidują „jeszcze jeden rozdział”

Wincenty Wawrzyniak
2024/02/04 19:30
0
0

Neil Druckmann, szef studia Naughty Dog i reżyser serii The Last of Us, przyznał, że najprawdopodobniej „ta opowieść będzie miała jeszcze jeden rozdział”.

Jak podaje między innymi portal Forbes, Naughty Dog w przyszłości może stworzyć trzecią część serii The Last of Us. Neil Druckmann, przedstawiciel studia oraz reżyser cyklu, przyznał, że w jego głowie już dawno powstał pomysł na kolejną historię z Ellie w roli głównej. Jednak nawet jeżeli sequel rzeczywiście powstanie, na jego premierę poczekamy dość długo.

Naughty Dog ma już pomysł na The Last of Us 3. Twórcy przewidują „jeszcze jeden rozdział”

Neil Druckmann ma już pomysł na The Last of Us 3

Wzmianka o możliwej kontynuacji pojawiła się w opublikowanym niedawno filmie dokumentalnym pod tytułem Grounded II: Making The Last of Us Part II, który koncentruje się na zaprezentowaniu kulis produkcji tytułu z 2020 roku. Druckmann opowiada w nim:

(...) przez lata nic nie przychodziło mi do głowy. Ale niedawno to się zmieniło. Nie mam jeszcze historii, ale mam koncept, który jest dla mnie tak samo ekscytujący jak te z pierwszej oraz drugiej części. Jest samodzielny, ale jednocześnie je łączy. (...) Podejrzewam, że ta opowieść będzie miała jeszcze jeden rozdział.

Reżyser zaznaczył jednocześnie, że fabuła The Last of Us: Part II nie potrzebuje rozwinięcia:

Jeżeli nigdy nie powrócimy do tego świata, to jest dobry moment na zakończenie. Wszystkie wątki są dopięte, historia jest skończona.

GramTV przedstawia:

Przyznał też, iż deweloperzy znajdują się aktualnie w naprawdę korzystnej sytuacji, gdzie nie muszą martwić się o żadną presję ze strony graczy:

Chcielibyśmy stworzyć The Last of Us 3, ale jeżeli społeczność woli coś innego to będziemy to wspierać.

Najprawdopodobniej na premierę trzeciej części The Last of Us czekalibyśmy co najmniej do następnej generacji konsol, czyli PlayStation 6. Na ten moment jest to więc temat bardzo odległy, ale przynajmniej wiemy, co Naughty Dog może mieć w planach – za jakiś czas.

Na koniec przypomnijmy, że The Last of Us: Part II Remastered zadebiutowało 19 stycznia bieżącego roku wyłącznie na PlayStation 5. Zainteresowanych naszą opinią na temat produkcji zapraszamy do lektury recenzji: The Last of Us: Part II Remastered – recenzja. Fajnie, ale jeden udany tryb nie sprzedaje gry.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!