The Inquisitor nie zaliczył udanego startu. Znikome zainteresowanie polską grą na Steamie

Patrycja Pietrowska
2024/02/12 14:50
6
0

Polska produkcja nie cieszy się popularnością wśród użytkowników Steama.

Kilka dni temu zadebiutowała na rynku produkcja polskiego studia The Dust. The Inquisitor, bo o tym tytule mowa, nie spotkał się jednak z ogromnym zainteresowaniem ze strony graczy. Mając na uwadze statystyki, a także oceny na platformie Steam, tytuł nie zaliczył udanego startu.

The Inquisitor nie zaliczył udanego startu. Znikome zainteresowanie polską grą na Steamie

The Inquisitor ze znikomym zainteresowaniem ze strony użytkowników Steama

The Inquisitor to przygodowa gra akcji polskiego studia The Dust, oparta na Cyklu Inkwizytorskim autorstwa Jacka Piekary. Produkcja przenosi gracza do alternatywnej wersji średniowiecznego świata, w którym wciela się w rolę jednego z inkwizytorów w służbie Boga. Jak się jednak okazuje, premiera gry, która odbyła się 8 lutego 2024 roku, nie należała do udanych.
Zgodnie z przedstawionymi w serwisie SteamDB danymi, w najbardziej gorącym momencie ostatnich dni jednocześnie grały zaledwie 193 osoby. Jeżeli chodzi o ostatnie 24. godziny, liczba spadła do 152 graczy. Jeżeli zaś chodzi o oceny, jakie otrzymuje produkcja na platformie Valve, są one “mieszane” – 66% ze 112 opinii jest pozytywnych.
Tak nierówny odbiór tytułu i jego niska popularność mogą wynikać między innymi z problemów, z którymi boryka się The Inquisitor. Recenzujący produkt na Steamie gracze zwracają uwagę przede wszystkim na kiepską optymalizację, ale także słabą oprawę graficzną czy model walki. Z drugiej strony pojawia się jednak kilka głosów zadowolonych graczy, którzy chwalą fabułę i mroczny klimat. Tak czy inaczej, gra nie przyciąga przed ekrany użytkowników Steama.
Na koniec przypomnijmy, że The Inquisitor zadebiutował 8 lutego 2024 roku. Gra jest dostępna na PC, a także na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Jeżeli interesuje Was nasze zdanie na temat tytułu, zachęcamy do lektury: Recenzja The Inquisitor – Urokliwa tragedia.

GramTV przedstawia:

Komentarze
6
Yarod
Gramowicz
13/02/2024 14:59

Niestety od początku sypało drewnem z ekranu. Nie jestem zdziwiony. A szkoda.

Espresso
Gość
13/02/2024 08:31

Serio lepszy klimat, fabułę ma wiedźmin. Pierwszy wiedźmin. 

cannabis1990
Gość
12/02/2024 22:43

Przeczytałem wszystkie 13 książek z serii ja inkwizytor oraz posiadam je jako kolekcje zagram w grę jedynie jak uda mi się ją kupić w wersji pudełkowej żeby uzupełniła moją kolekcję tak dobrze napisanego cyklu o słudze bożym Mordimerze Madderdinie​
Trwa Wczytywanie