Marvel's Spider-Man 2 największym przegranym The Game Awards? Fani zawiedzeni

Wincenty Wawrzyniak
2023/12/08 15:50
5
0

Społeczność jest mocno zawiedziona – fani wyrażają swoje rozczarowanie tym, iż gra nie zdobyła choćby jednej nagrody.

Wczoraj w nocy z czwartku na dziś odbyło się wyczekiwane przez całą branżę wydarzenie The Game Awards. Poznaliśmy już pełną listę zwycięzców, którą możecie znaleźć w naszej osobnej wiadomości. Jeśli nie oglądaliście transmisji na żywo lub wciąż nie nadrobiliście zaległości, niektórych z Was może zdziwić fakt, iż w zestawieniu z wygranymi produkcjami we wszystkich kategoriach nigdzie nie znajdziemy gry Marvel’s Spider-Man 2, której nie udało się zgarnąć choćby jednej statuetki.

Marvel's Spider-Man 2 największym przegranym The Game Awards? Fani zawiedzeni

The Game Awards 2023 – Marvel’s Spider-Man 2 największym przegranym gali?

Trzeba bowiem wziąć tutaj pod uwagę fakt, iż produkcja studia Insomniac Games otrzymała aż siedem nominacji – przed nią znalazły się jedynie Baldur’s Gate III (które zgarnęło tegoroczną statuetkę Najlepszej gry roku) oraz Alan Wake 2 (który zgarnął w sumie trzy statuetki: za Najlepszą reżyserię, Najlepszą narrację oraz Najlepszy kierunek artystyczny), gdyż obie gry otrzymały osiem nominacji. Tuż po zakończeniu wydarzenia deweloperzy z Insomniac Games pogratulowali wszystkim zwycięzcom:

Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy nominowali Marvel's Spider-Man 2 w kilku kategoriach na stronie @TheGameAwards w tym roku! To zaszczyt mieć Wasze wsparcie. Gratulacje dla wszystkich zwycięzców i nominowanych – wszyscy na to zasłużyliście!
Wczytywanie ramki mediów.

Wystarczy jednak udać się do komentarzy, aby zobaczyć, że społeczność i fani Marvel’s Spider-Man 2 są dość zawiedzeni całą sytuacją. Jeden z użytkowników stwierdził wręcz, że Spider-Man 2 został „ze wszystkiego okradziony”.

Zostaliście ze wszystkiego okradzeni. (@MorrisAlmighty2)

Wczytywanie ramki mediów.

Szkoda mi Was, nie będę kłamał. (@AbiAkano)

Wczytywanie ramki mediów.

To smutne, że nie wygraliście nawet jednej nagrody, ale daliście z siebie wszystko. (@whitty_tv777)

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Inni z kolei nie zgadzają się z tą grupą osób, twierdząc, iż Insomniac Games zdecydowało się w niektórych kwestiach pójść na łatwiznę i skopiować wiele elementów z pierwszej części, tylko lekko je modyfikując.

Czy na pewno [zasłużyli – dop. red.]? Brak możliwości powtarzania misji, brak Nowej Gry Plus. Brak prawdziwego endgame’u. Jestem pewien, że oczywiście DLC nadejdą, ale na wierzchu poza historią nie ma nic, o czym można by pisać. To było niesamowite – dopóki trwało. (@MoeWx)

Wczytywanie ramki mediów.

Bardzo bezpieczna i na wpół upieczona kontynuacja, która tak naprawdę błyszczy tylko w dostosowywaniu, podróży po świecie i ulepszeniach walki. Nie wspominając o tym, że czuję się mniej źle z powodu ich braku zwycięstwa po tym, jak zobaczyłem, że nic nie ogłosili. (@mylesmahoney2)

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Marvel’s Spider-Man 2 zadebiutowało na rynku 20 października bieżącego roku wyłącznie na konsolach PlayStation 5.

Komentarze
5
Surfer94
Gramowicz
09/12/2023 08:04
FallingStickman napisał:

​Ja uważam, że choć Spider-Man 2 jest grą bardzo dobrą, to zdecydowanie nie zasługiwał na zwycięstwo w żadnej kategorii (a nawet na nominacje w większości, w których był nominowany). a już nominacja za najlepszą fabułę (narration) był dla mnie absolutnym kuriozum. 

Dla mnie największym zaskoczeniem się, że baldur nie dostał za narrację. 

dariuszp
Gramowicz
09/12/2023 04:45

Bardzo lubię tą grę ale szczerze powiedziawszy jak zobaczymy zwycięzców kategorii to w której sytuacji uważacie że Spiderman byłby lepszym wyborem?

Ja nie widzę jednej takiej kategorii gdzie SM2 był nominowany.

Co nie zmienia faktu że to dobra gra, warta tego by w nią zagrać.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
08/12/2023 19:58

Gra jest dobra, ale bez przesady.
Trwa Wczytywanie