Gracz ożywił mieszkańców Skyrim dzięki ChatGPT i innym narzędziom AI

Wincenty Wawrzyniak
2023/05/04 20:00
0
1

Twórca modyfikacji wykorzystał sztuczną inteligencję, aby dać mieszkańcom pamięć oraz nieskończoną ilość linii dialogowych.

Wielu graczy obawia się, co przyniesie ze sobą wykorzystanie sztucznej inteligencji w grach. Niektórzy jednak postanowili sprawdzić to na własną rękę – do tej grupy należy modder o pseudonimie Art From THe Machine, który zaprezentował nową modyfikację do Skyrim VR, która ożywiła mieszkańców Tamriel.

Gracz ożywił mieszkańców Skyrim dzięki ChatGPT i innym narzędziom AI

ChatGPT ożywił mieszkańców Tamriel w Skyrimie

Twórca postanowił połączyć niezwykle popularnego obecnie bota ChatGPT z syntezatorem mowy xVASynth. Dzięki temu postacie niezależne, których spotykamy na swojej drodze mają pewnego rodzaju świadomość sytuacyjną; są w stanie opowiadać historie, pamiętają wcześniejsze rozmowy oraz odpowiadają na zadawane przez gracza pytania.

ChatGPT odpowiada za tworzenie wszelkich wypowiedzi i rozumienie gracza. Wygenerowany w ten sposób tekst jest następnie czytany przez xVASynth, który zamienia tekst na mowę i zarazem imituje głosy postaci. Na koniec mamy jeszcze Whisper, inne AI, które odpowiada za transkrypcję słów gracza do formy tekstowej.

GramTV przedstawia:

Warto jednak zaznaczyć, że – przynajmniej na ten moment – całość nie działa tak, jakby chciał tego twórca, przed którym jeszcze sporo pracy. Art From The Machine zamierza szukać lepszych rozwiązań i implementować nowe AI.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!