Szybcy i wściekli 10 to czwarty najdroższy film w historii. Astronomiczny budżet

Radosław Krajewski
2022/11/18 11:45
0
0

Czy ten film ma prawo na siebie zarobić?

Prace na planie dziesiątej części Szybkich i wściekłych wciąż trwają. Nie obyło się bez problemów i kontrowersji, a nawet protestu mieszkańców Los Angeles, którzy nie chcieli promować ulicznych wyścigów w swojej dzielnicy. Universal Pictures planuje stworzyć wielkie widowisko, które będzie pierwszym z dwóch odsłon wielkiego finału całej serii. Aby przebić poprzednie części potrzebne są na to ogromne pieniądze, których wytwórnia nie szczędzi. The Wrap podało, że Szybcy i wściekli 10 posiadają budżet, który kwalifikuje film na czwartym miejscu listy najdroższych produkcji wszech czasów.

Szybcy i wściekli 10 to czwarty najdroższy film w historii. Astronomiczny budżet

Szybcy i wściekli 10 – 340 mln dolarów budżetu

Według ich informacji Universal Pictures wyda na produkcję filmu aż 340 milionów dolarów. To o 150 milionów USD więcej, niż kosztowała dziewiąta odsłona serii. Tylko cztery filmy mogą pochwalić się wyższymi budżetami: Avengers: Koniec gry – 356 mln USD (choć nieoficjalnie mówi się, że kwota jest zaniżona), Avengers: Czas Ultrona – 365 mln USD oraz Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach – ponad 400 mln USD.

Wpływ na tak duży budżet miały wysokie pensje obsady filmu, szczególnie Vina Diesela, który przy poprzednich częściach Szybkich i wściekłych inkasował nawet 20 milionów dolarów. Ponadto twórcy musieli zadbać o zrealizowanie protokołów bezpieczeństwa związane z pandemią, a także wziąć pod uwagę zwiększone koszty produkcji spowodowane globalną inflacją.

GramTV przedstawia:

Tym samym Universal Pictures nie może liczyć na zbyt duże zyski z Szybkich i wściekłych 10, zakładając, że w ogóle jakiekolwiek będą. Jak dotąd tylko dwóm filmom z serii udało się przebić barierę miliarda dolarów globalnych wpływów. Najwięcej zarobiła siódma część cyklu, która zarobiła 1,515 mld dolarów. W podobną kwotę będzie musiała celować dziesiąta odsłona, jeżeli wytwórnia liczy na zwrot kosztów produkcji oraz marketingu filmu.

Po rezygnacji Justina Lina z wyreżyserowania filmu, Universal Pictures powierzył dziesiątą część Louisowi Leterrierowi, który wcześniej nakręcił Incredible Hulk, Starcie Tytanów i Iluzję. W obsadzie znaleźli się: Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Ludacris, Jordana Brewster, Nathalie Emmanuel, Sung Kang, Michael Rooker, Charlize Theron, oraz Jason Momoa, Daniela Melchior, Brie Larson, Alan Ritchson i Cardi B.

Szybcy i wściekli 10 zadebiutują w kinach 19 maja 2023 roku.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!