Symulator Papieża nadal powstaje. Autorem scenariusza polski polityk

DK
2022/04/27 12:20
2
0

Poseł Paweł Kowal jest historykiem i znawcą Stolicy Apostolskiej.

O tym, że trwają prace nad Pope Simulator, wiemy już od dłuższego czasu. Teraz dziennik Rzeczpospolita poinformował, że autorem scenariusza do gry od Golden Eggs Studio jest polski polityk Paweł Kowal. Działał on w PiS, później w Polska Razem, a od dwóch lat sprawuje funkcję posła KO. Wyboru twórcy produkcji dokonali z uwagi na to, że Paweł Kowal jest politologiem i historykiem, a poczynania Stolicy Apostolskiej w czasach Zimnej Wojny nie są mu obce.

Symulator Papieża nadal powstaje. Autorem scenariusza polski polityk

Tytuł jest dokładnie tym, czego można spodziewać się po nazwie. Wcielimy się w papieża, który będzie podejmował decyzje, stawiając czoła problemom współczesnego świata. Zaczniemy od dnia konklawe i wybierzemy nasze silne strony (jak na przykład umiejętności oratorskie lub siła wiary). Wszystko, co zrobimy, wywrze wpływ na wiernych oraz na nas samych.

Ponadto będziemy rozmawiać z politykami i przyjmować pielgrzymki z całego świata. A oprócz tego twórcy zapowiadają możliwość odkrywania sekretów Watykanu.

GramTV przedstawia:

Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie zadebiutuje Pope Simulator. Na stronie gry na Steamie czytamy, że premiera ma nastąpić “już niedługo”.

Komentarze
2
KotRyszard
Gramowicz
27/04/2022 14:27

Że też ludziom nie szkoda czasu na takie bzdury.

SebekPL2
Gramowicz
27/04/2022 12:26

Mam nadzieję, że Papież będzie wystarczająco żółty, inaczej się nie liczy. A i pamiętajcie że za zagranie w tą gre grozi 3 lata więzienia.