Suikoden I&II HD Remaster zapowiedziane na TGS 2022. Zobaczcie pierwszy trailer

Mikołaj Ciesielski
2022/09/16 09:25

Powrót „uwielbianej na całym świecie serii” od Konami.

Suikoden I&II HD Remaster zapowiedziane na TGS 2022. Zobaczcie pierwszy trailer

Pod koniec sierpnia Konami poinformowało, że na tegorocznych targach Tokyo Game Show zaprezentowany zostanie tytuł, który będzie stanowić powrót „uwielbianej na całym świecie serii”. Spekulowano, że tajemniczą produkcją może być nowa odsłona Metal Gear Solid lub kolejny Silent Hill. Okazuje się jednak, że japońska firma przygotowała inną niespodziankę. Na wspomnianym wydarzeniu doczekaliśmy się bowiem zapowiedzi Suikoden I&II HD Remaster.

Suikoden I&II HD Remaster zadebiutuje w 2023 roku na PC i konsolach

Jak sama nazwa wskazuje, nadchodzący remaster będzie zawierać odświeżone wersje dwóch pierwszych odsłon serii Suikoden, która została zapoczątkowana w 1995 roku. Pełen tytuł produkcji to Suikoden I&II HD Remaster Gate Rune and Dunan Unification Wars, a całość zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Gra ma zadebiutować w 2023 roku, ale na dokładną datę premiery musimy jeszcze nieco poczekać.

W Suikoden I&II HD Remaster Gate Rune and Dunan Unification Wars gracze mogą liczyć na oprawę wizualną w jakości HD. Konami zapowiada również, że produkcja zaoferuje również odświeżone efekty, które „tchną nowe życie” w poszczególne animacje. Nie zapomniano też o nowych efektach dźwiękowych, dzięki którym użytkownicy „zanurzą się w fantastycznym świecie”.

Deweloperzy zdecydowali się również na dodanie opcji auto-zapisu oraz możliwości przewijania bitew. W Suikoden I&II HD Remaster Gate Rune and Dunan Unification Wars pojawi się także dziennik rozmów. Więcej informacji można znaleźć na karcie produktu na platformie Steam. Tymczasem rzućcie okiem na zwiastun i dajcie znać, czy zamierzacie sprawdzić odświeżone wersje dwóch pierwszych odsłon serii Suikoden.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Silverburg
Gramowicz
16/09/2022 11:03

Super wiadomość :) Mogliby przy okazji wypuścić serię Suikogaiden w Europie.