Stephen King wybrał najstraszniejszy horror. Pisarz nie mógł po nim spać

Radosław Krajewski
2023/09/23 13:00
0
0

Ten film wystraszył mistrza grozy na tyle, że bał się po nim usnąć.

Stephen King to weteran horrorów i wydawałoby się, że nic nie jest w stanie go przestraszyć. Jest jednak jeden klasyczny film grozy, który sprawił, że autor powieści nie mógł w nocy spać. Mowa o Zemście po latach z 1980 roku w reżyserii Petera Medaka. To właśnie tę produkcję Stephen King wygrał do zaprezentowania publiczności podczas wydarzenia King On Screen.

Stephen King wybrał najstraszniejszy horror. Pisarz nie mógł po nim spać

Zemsta po latach najstraszniejszym filmem według Stephena Kinga

King wyjaśnił, że film wystraszył go ze względu na poruszaną psychologię, nie zaś wyskakujące potwory. Film pozbawiony jest jump scare’ów, ale jak wyjaśnia autor, wystarczy jedynie dziecięca piłka, która odbija się od schodów, aby wystraszyć go do białego rana.

Jeśli chodzi o horrory o zjawiskach nadprzyrodzonych, lubię film Petera Medaka Zemsta po latach, w której George C. Scott odgrywa być może ostatnią wielką rolę ekranową w swojej karierze. Ze skrzyń nie wyskakują żadne potwory; wystarczyła dziecięca piłka odbijająca się od schodów, aby wystraszyć mnie do bladego świtu.

GramTV przedstawia:

Rzeczywiście, ta niewielka scena z piłką stała się jednym z najbardziej kultowych momentów z horrorów. Była ona wielokrotnie parodiowana i odtwarzana, podobnie jak wiele sekwencji występujących w adaptacjach filmów fabularnych Stephena Kinga. Jednak w filmie jest mnóstwo innych ikonicznych scen, a wszystkie one łączą się, tworząc ponadczasowy klasyk.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!