Ceny gier na Steam w Argentynie i Turcji zwiększone nawet o 4298%. "To koniec"

Wincenty Wawrzyniak
2023/11/23 21:30
0
0

Przedwczoraj ze sklepu zniknęły dwie waluty: turecka lira oraz argentyńskie peso. Gracze żyjący w tych krajach mówią wprost: „to koniec Steama w Argentynie i Turcji”.

Jak podaje serwis PC Gamer, zgodnie z wcześniejszymi informacji, przedwczoraj z platformy Steam wycofane zostały dwie waluty: turecka lira oraz argentyńskie peso, a zamiast nich wprowadzono dolara amerykańskiego, przez co ceny gier w obu tych krajach drastycznie się zwiększyły. Jest to bardzo trudna sytuacja dla mieszkających tam graczy, ponieważ, jak przyznają niektórzy z nich między innymi na forum Reddit, nowe ceny niektórych tytułów wynoszą więcej niż ich miesięczna pensja.

Ceny gier na Steam w Argentynie i Turcji zwiększone nawet o 4298%.

Ciężka sytuacja użytkowników Steam w Argentynie i Turcji

Niektórzy z Was zapewne pamiętają, że o tej zmianie Valve poinformowało pod koniec października. Argentyna oraz Turcja to kraje, w których panuje wysoka inflacja, przez co poprzednie ceny za gry na Steam były tak niskie dla zagranicznych użytkowników, iż często decydowali się oni na „zakupy w tych krajach”. Właściciel platformy wyjaśniał, że powodem wprowadzenia dolara amerykańskiego w obu miejscach jest mocna niestabilność argentyńskiego peso i tureckiej liry, a samo Valve miało mieć trudności w utrzymywaniu właściwych metod płatności na obu rynkach.

Jeden z argentyńskich użytkowników Twittera/X sporządził specjalną tabelę, aby zobrazować sytuację – z danych wynika, że ceny wielu gier podniosły się nawet o kilka tysięcy procent, w tym Sid Meier’s Civilization VI, gdzie podwyżka wynosi aż 4298%.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Z tego względu wielu graczy przyznaje wprost, że muszą zrezygnować z kupowania gier na platformie Steam. Na pewno jakaś część społeczności zwróci się też w kierunku piractwa. Pytanie, czy Valve w jakikolwiek sposób zareaguje na tę sytuację oraz głosy swoich klientów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!