The DioField Chronicle – nowa gra od Square Enix ujawniona. Pierwszy teaser

Maria Wawrzyniak
2022/03/10 08:30

Na pokazie State of Play nie mogło zabraknąć zupełnie nowych produkcji. Jedną z nich jest The DioField Chronicle – strategiczne jRPG od Square Enix.

Zgodnie z obietnicami, podczas prezentacji State of Play zaprezentowano sporo nowości od japońskich wydawców. Square Enix przybyło z aż dwiema nowymi produkcjami. Pierwszą z nich jest The DioField Chronicle; otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź strategicznego jRPG-a, datę premiery oraz krótki teaser. Miłośnicy tego typu klimatów na pewno od razu zauważą, iż tytuł mocno przypomina serię Fire Emblem.

Wydawca i deweloperzy obiecują brutalnie szczerą, nową opowieść, która zabierze nas w podróż przesiąkniętą politycznymi intrygami. Dowiedzieliśmy się, iż w świecie The DioField Chronicle od bardzo długiego czasu trwa wojna pomiędzy dwoma mocarstwami: Trovelt-Schoevian Empire oraz Rowetale Alliance. Jedyną niepodległą i niezaangażowaną w konflikt nacją jest Królestwo Alletain, gdzie grupa bohaterów – czyli gracze – próbuje wyeliminować wszystkich wrogów chcących przejąć te tereny. Inaczej od tego, jak miało to miejsce w Fire Emblem, pojedynki rozgrywają się tutaj w czasie rzeczywistym w ramach nowego systemu real-time tactical battle (RTTB). Teaser pozwala się im nieco przyjrzeć.

GramTV przedstawia:

Na sam koniec ujawniono, że The DioField Chronicle ma zadebiutować w bieżącym roku na komputerach osobistych (Steam) oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Więcej informacji możecie znaleźć na oficjalnej stronie internetowej gry.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!