Starfield – w plikach gry znaleziono kod systemu budowania stacji kosmicznych

Wincenty Wawrzyniak
2023/11/03 23:45
1
0

Jednemu z fanów udało się odkryć zupełnie nową funkcję, której kod ukrywał się w plikach gry.

Jak podaje serwis Forbes, jeden z fanów gry Starfield dokonał interesującego odkrycia. Chodzi dokładnie o modera o pseudonimie VextheCollector, któremu udało się stworzyć modyfikację pozwalającą graczom budować stacje kosmiczne. Nie byłoby w tej sytuacji absolutnie niczego nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że cały kod tego systemu był już dostępny w plikach produkcji.

Starfield – w plikach gry znaleziono kod systemu budowania stacji kosmicznych

Starfield – w plikach gry odnaleziono system budowania stacji kosmicznych

Jak to zrobiłem? Cały kod znajdował się już w grze, aczkolwiek kilka rzeczy się zepsuło i po prostu nie działały. Nawet w przypadku takiej modyfikacji kilka rzeczy, takich jak chociażby dokowanie, nadal nie działa w pełni poprawnie.

Mowa tutaj więc o czymś, co Bethesda już umieściła w kodzie gry, ale sam system nigdy nie został dokończony, kod czekał z kolei na aktywację – co zresztą zrobił wspomniany moder. Oczywiście, nie oznacza to, że deweloperzy wprowadzą takową możliwość oficjalnie do gry w przyszłości, ale na pewno jest takie prawdopodobieństwo. Bez wątpienia byłaby to interesująca atrakcja.

GramTV przedstawia:

Zainteresowani mogą pobrać modyfikację Spacestations for Outposts w serwisie Nexus Mods.

Starfield – w plikach gry odnaleziono system budowania stacji kosmicznych, Starfield – w plikach gry znaleziono kod systemu budowania stacji kosmicznych

Starfield zadebiutował na rynku 6 września bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X/S (także w Xbox Game Pass/PC Game Pass).

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
04/11/2023 00:06

Przecież to w zasadzie budowanie statków jest. 

Pewnie nie dokończyli tego z prostego powodu. Bazy w Starfield są kompletnie bezużyteczne.