Splinter Cell Remake na pierwszych materiałach. Zobaczcie grafiki z gry Ubisoftu

Radosław Krajewski
2022/11/17 17:25

Ubisoft podzielił się pierwszymi grafikami z remake’u Splinter Cella.

Seria Splinter Cell obchodzi dzisiaj swoje dwudziestolecie. Z tej okazji Ubisoft udostępnił w swoim sklepie darmową kopię pierwszej części gry dla wszystkich chętnych. Ponadto na kanale YouTube francuskiego dewelopera pojawił się trwający aż 20 minut film z twórcami remake’u pierwszego Splinter Cella, która to produkcja została zapowiedziana jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Materiał zawiera również kilka niespodzianek dla graczy, którzy czekają na premierę odświeżonych przygód Sama Fishera.

Splinter Cell Remake na pierwszych materiałach. Zobaczcie grafiki z gry Ubisoftu

Splinter Cell Remake – pierwsze grafiki koncepcyjne

Aby uczcić 20. rocznicę gry, czterech programistów pracujących nad remake'iem - dyrektor kreatywny Chris Auty, dyrektor techniczny Christian Carriere, starszy projektant gry Andy Schmoll i zastępca dyrektora ds. projektowania poziomów Zavian Porter, z udziałem kilku gości specjalnych – usiadło, aby omówić wczesny system oświetlenia w grach z serii Splinter Cell, efektach wizualnych oraz wszystkim tym, co uczyniło tę markę tak rewolucyjną.

GramTV przedstawia:

Pod koniec materiału twórcy zaprezentowali kilka pierwszych grafik koncepcyjnych z nadchodzącego Splinter Cell Remake. Choć niewiele zdradzają, to możemy zobaczyć, że twórcy celują w podobną atmosferę, co pierwsze odsłony serii, które były nastawione na skradanie, a nie otwarte wymiany ognia, jak w późniejszych odsłonach. Na przedstawionych grafikach widzimy więc Sama Fishera kryjącego się w mroku przed swoimi przeciwnikami. Ważnym elementem materiałów jest skoncentrowanie się na kontraście światła i cieni, co również stanowi fundament serii Splinter Cell. Grafiki zobaczycie poniżej.

Komentarze
1
MisioKGB
Gramowicz
17/11/2022 18:52

Dobra ściąga się, gamingowy backlog jest spory, ale jak dają za darmo pierwszego SC to ja biorę i gram.