Spin-off Minecraft w produkcji? Wskazują na to doniesienia

Smolak
2022/06/09 11:15

Pójścia w ten gatunek chyba nikt się nie spodziewał.

Według doniesień Jeffa Gerstmanna – dziennikarza, współzałożyciela portalu Giant Bomb - w produkcji jest spin-off gry Minecraft. Opowiada o tym w trakcie streamu dla ResetEra, powołując się przy tym na screeny, które miał okazję zobaczyć. Co ciekawe ma być to RTS. Muszę przyznać, że wybór gatunku wydaje się być dość interesujący. Niewykluczone, że wkrótce doczekamy się oficjalnej zapowiedzi tytułu. Mając jednak na uwadze stan produkcji, raczej nie powinniśmy spodziewać się jej podczas czerwcowego eventu Microsoftu, chociaż miło byłoby się zaskoczyć.

Spin-off Minecraft w produkcji? Wskazują na to doniesienia

Według tego, co widział Jeff, gra ma być strategią z akcją w czasie rzeczywistym. Gracz przejmie kontrolę nad bohaterem, stylem przypominającym sławnego Steve’a i będzie mógł zarządzać innymi jednostkami z perspektywy trzecioosobowej. Z zaprezentowanych materiałów łatwo można było wywnioskować, że gra będzie posiadać otoczkę fabularną, co chyba nie powinno być zaskoczeniem.

Ciekaw jestem, jak wśród fanów przyjmie się Minecraft w wydaniu RTS. Trzeba przyznać, że w ostatnich latach gatunek ten mocno ucierpiał na popularności. Ciężko oprzeć się wrażeniu, że po strategie sięga coraz mniej osób, więc deweloperzy będą musieli nieco bardziej się natrudzić, by zyskać uwagę graczy.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!