Sony po raz 7 opóźnia Morbiusa. Wszystko przez Spider-Man: Bez drogi do domu

Radosław Krajewski
2022/01/04 15:50

Najnowszy film z uniwersum Sony Pictures nie zadebiutuje w tym miesiącu. Studio zaskoczyło powodem tej decyzji.

Wydawało się, że Spider-Man: Bez drogi do domu na nowo otworzył kina, udowadniając zarówno widzom, jak i wytwórniom, że kinowa dystrybucja może osiągać rekordowe wpływy nawet podczas pandemii. Tym samym nie było powodu, aby opóźniać kolejne wielkie hity, które miały pojawić się w kinach w najbliższych miesiącach. Nieoczekiwanie Sony Pictures zdecydowało się przełożyć premierę Morbiusa, czyli kolejnego filmu z Sony's Spider-Man Universe. Produkcja nie zadebiutuje 28 stycznia, ale dopiero 1 kwietnia. Jak podaje DiscussingFilm, jest to siódma data premiery Morbiusa. Pierwotnie film miał pojawić się na dużym ekranie już 10 lipca 2020 roku.Sony po raz 7 opóźnia Morbiusa. Wszystko przez Spider-Man: Bez drogi do domuJak dowiedział się portal Deadline, powodem przesunięcia premiery Morbiusa nie była rosnąca liczba zakażeń COVID-19, ale ogromny sukces Spider-Mana: Bez drogi do domu, który najwyraźniej przebił oczekiwania nawet decydentów w Sony Pictures. Film z Tomem Hollandem zebrał do tej pory z kin na całym świecie 1,37 miliarda dolarów. Już świetne wyniki z premierowego weekendu wskazywały, że nowa odsłona Spider-Mana osiągnie wpływy, których nie widzieliśmy co najmniej od 2019 roku. Tym samym Spider-Man: Bez drogi do domu stał się najbardziej dochodową produkcją ubiegłego roku, ale Sony wierzy, że film nadal może przynieść ogromne pieniądze.

Studio nie chce, aby ich dwie produkcje rywalizowały ze sobą. Dlatego też przez najbliższe tygodnie nadal będą promować trzecią część Spider-Mana, zachęcając kolejnych widzów do wybrania się do kina. Morbius z pewnością nie stanie się tak wielkim hitem, ale Sony liczy na dobre wyniki finansowe swojego nadchodzącego filmu.

Morbius opowie historię Michaela Morbiusa, śmiertelnie chorego na rzadką chorobę krwi biochemika, który próbuje znaleźć lekarstwo na swoją przypadłość. Gdy jego ostatni eksperyment nie idzie po jego myśli, zaraża się tajemniczym wirusem, który przemienia go w wampira. Morbius coraz mniej przypomina człowieka, a coraz bardziej krwiożerczą i wygłodniałą bestię, która wykorzysta wszystkie swoje zdolności, aby dopaść kolejne ofiary. Dzięki nadludzkiej sile, zwierzęcemu węchowi i skrzydłom, staje się ogromnym wyzwaniem dla Spider-Mana, oraz każdego innego przeciwnika, który stanie mu na drodze.

GramTV przedstawia:

Superprodukcję Sony Pictures wyreżyserował Daniel Espinosa, twórca Safe House, Systemu oraz Life z 2017 roku. W obsadzie znaleźli się: Jared Leto, Matt Smith, Adria Arjona, Jared Harris, Al Madrigal, Tyrese Gibson oraz Michael Keaton.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!