DualSense Edge bez tajemnic. Sony zaprezentowało nowy kontroler do PlayStation 5

Maria Wawrzyniak
2022/08/24 20:00

Po oficjalnej zapowiedzi podczas targów gamescom nadszedł czas na znacznie więcej szczegółów na temat nowego kontrolera do PlayStation 5.

Wczoraj podczas transmisji Opening Night Live na targach gamescom zobaczyliśmy zupełnie nowy kontroler do konsoli nowej generacji PlayStation 5, czyli DualSense Edge. Wówczas otrzymaliśmy jednak krótki zwiastun i podstawowe informacje na temat pada. Nieco później Sony poczęstowało nas znacznie większą porcją szczegółów o urządzeniu, które podsumowaliśmy poniżej. Czego możemy się spodziewać?

DualSense Edge bez tajemnic. Sony zaprezentowało nowy kontroler do PlayStation 5

DualSense Edge do PS5 w szczegółach

Hideaki Nishino – starszy wiceprezes ds. doświadczeń związanych z platformą – ujawnił w poście na blogu PlayStation, iż japońska korporacja przygotowuje dla nas ultra-konfigurowalny kontroler, który dostosujemy do osobistych preferencji oraz stylu gry. Pad ma umożliwić stworzenie własnego, unikalnego doświadczenia w grze poprzez różne opcje personalizacji, niedostępne w oryginalnym DualSense.
DualSense Edge do PS5 w szczegółach, DualSense Edge bez tajemnic. Sony zaprezentowało nowy kontroler do PlayStation 5

Do tych opcji należy m.in. zapisywanie unikalnych ustawień poprzez profile, które zmienimy bez wchodzenia do aplikacji. DualSense Edge pozwala bowiem zmieniać funkcje poszczególnych przycisków czy też kompletnie je dezaktywować. Będziemy regulować nie tylko czułość oraz martwą strefę (odległość, na jaką przesuwa się drążek analogowy jeszcze zanim zostanie rozpoznany w grze) analogów, ale także triggerów.

GramTV przedstawia:

Sony odpowiedziało na inne pro kontrolery, w szczególności Elite Series od Microsoftu, umożliwiając zmniejszenie momentu aktywacji przycisków L2/R2, dzięki czemu możemy szybciej rozpocząć celowanie oraz strzelanie. Oprócz tego pad otrzymał nowy przycisk Fn pozwalający na szybkie dostosowanie ustawień (przełączanie profili, dostęp do menu ustawień kontrolera czy dostosowywanie głośności).

Na sam koniec warto także zaznaczyć, że DualSense Edge będzie posiadać wymienne analogi i tylne przyciski. W zestawie z kontrolerem znajdziemy trzy różne rodzaje wymiennych nakładek na analogi (standardowy, z wysoką nakładką i z niską nakładką), zestaw tylnych przycisków, kabel USB Type-C wraz z blokadą, dzięki której nie będzie wysuwać się podczas rozgrywki, a także etui. Producent zadbał nawet o opcję zmiany całego modułu analogów, aczkolwiek te części będą sprzedawane osobno.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!