Find Your New Zone: Sony prezentuje "idealne" monitory do konsoli PlayStation 5

Maria Wawrzyniak
2022/06/29 06:00
0
0

Japońska korporacja zaprezentowała nową markę sprzętu przeznaczonego do grania: INZONE. Podczas prezentacji zobaczyliśmy m.in. idealne monitory dla PlayStation 5.

Wczoraj podczas prezentacji Find Your New Zone zorganizowanej przez japońską korporację Sony zaprezentowano INZONE, czyli nową markę produktów gamingowych, które wyostrzają zmysły graczy i dają im maksymalne możliwości grania. Nowa marka jest owocem doświadczenia firmy Sony, będącej pionierem w dziedzinie technologii audiowizualnej. Firma ujawniła dwa modele monitorów: INZONE M9 oraz INZONE M3, a także słuchawki bezprzewodowe (o nich jednak opowiemy w osobnej wiadomości).

Producent nie kryje również faktu, iż stworzenie nowej marki jest bezpośrednio związane z rosnącym zainteresowaniem sportami elektronicznymi, które niewątpliwie odgrywają bardzo ważną rolę w świecie gier. Skomentował to Yukihiro Kitajima, przedstawiciel działu Game Business and Marketing:

Rynek rozwija się, rośnie zainteresowanie grami, przybywa turniejów e-sportowych, widać postęp w rozrywce związanej z grami. Firma Sony ma bogaty dorobek w dziedzinie produktów z wysokiej klasy technologią audiowizualną, jesteśmy więc przekonani, że nowa linia otworzy jeszcze większe możliwości przed osobami pragnącymi zmodernizować swój obecny sprzęt gamingowy.

Chcemy przyczyniać się do rozwoju kultury gamingowej, dając użytkownikom komputerów PC i konsol PlayStation dodatkowe możliwości wzbogacania własnego życia poprzez grę. W ramach tych starań firma Sony sponsoruje również czołowe światowe ligi e-sportowe: Evolution Championship Series (Evo) 2022 i 2023, PGL DOTA2 Arlington Major 2022 i VALORANT Champions Tour.

Na początek więc otrzymaliśmy zapowiedź monitorów. Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej, monitory INZONE odznaczają się niezwykle wysoką rozdzielczością i dużym zakresem dynamicznym obrazu:

Nowy monitor gamingowy HDR INZONE M9 to propozycja dla graczy, którzy pragną stworzyć sobie lepsze warunki do gry, poprawiając widoczność szczegółów w najciemniejszych i najjaśniejszych obszarach obrazu. Model ten łączy rozdzielczość 4K z wysokim kontrastem zapewnianym przez podświetlenie Full Array Local Dimming. Obraz odświeżany z częstotliwością 144 Hz pozwala szybciej reagować na wydarzenia, podobnie jak matryca IPS z czasem przejścia GtG (Gray to Gray) 1 ms.

Z kolei monitor gamingowy Full HD INZONE M3 wyróżnia się wysoką częstotliwością odświeżania (240 Hz), czasem przejścia GtG (Gray to Gray) 1 ms i obsługą zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR). Nabywcy tego modelu będą mogli dokładnie śledzić działania rywali w strzelankach.

GramTV przedstawia:

INZONE M9 to sprzęt gamingowy ze wsparciem HDR, rozdzielczością 4K oraz wysokim kontrastem zapewnianym przez podświetlenie Full Array Local Dimming. Dodatkowo mamy tutaj oczywiście obraz odświeżany z częstotliwością 144 Hz, który pozwala szybciej reagować na wydarzenia – podobnie jak matryca IPS z czasem przejścia GtG (Gray to Gray) 1 ms. Jeśli chodzi natomiast o INZONE M3, jest to monitor Full HD oferujący wysoką częstotliwość odświeżania (240 Hz), również z czasem przejścia GtG (Gray to Gray) 1 ms. Mamy też obsługę zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR).

Oba modele zostały zaprojektowane z myślą o indywidualnych stylach gry. Trójnożna podstawka o niewielkiej głębokości ma zapewnić maksimum wygody. Sprzęt możemy też bez problemu ustawić na biurku – monitory zajmują mało powierzchni, dzięki czemu znajdzie się także miejsce na ustawienie klawiatury czy większej podkładki. Oprócz tego urządzenia pozwalają na regulację wysokości i nachylenia, wybór koloru światła z tyłu (ta opcja tyczy się jedynie modelu INZONE M9), a także na ukrycie przewodów.

Find Your New Zone: Sony prezentuje

Oba monitory są wyposażone w automatyczny przełącznik KVM (automatyczny przełącznik koncentratora USB), umożliwiający obsługę dwóch komputerów przy użyciu tej samej klawiatury, myszy i słuchawek podłączonych do monitora. Po wybraniu trybu obrazu „Gra FPS” jasność i kontrast są optymalizowane tak, by poprawić widoczność przeciwników. Funkcja korektora czerni pozwala wydobyć detale ginące w cieniach.

Korporacja określa monitory jako idealne dla PlayStation 5:

Z myślą o lepszej współpracy z konsolą PlayStation®5 monitor INZONE M9 jest wyposażony w funkcję automatycznego odwzorowywania odcieni HDR, pozwalającą na automatyczne rozpoznanie monitora podczas początkowej konfiguracji i optymalizację ustawień HDR. Oprócz tego monitor automatycznie przełącza się w tryb Kino podczas oglądania filmów z PlayStation®5, a w tryb Gra podczas gry.

Na koniec trzeba zaznaczyć, że model INZONE M9 będzie dostępny do kupienia jeszcze latem bieżącego roku. Drugi model, czyli INZONE M3, ma trafić do sprzedaży przed końcem grudnia, aczkolwiek na razie nie poznaliśmy dokładnego terminu. Cena? W przypadku M9 jest to 899 dolarów, a w przypadku M3 jest to 529 dolarów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!