Premiera gry Skinny & Franko: Fists of Violence. Kontynuacja kultowej bijatyki

Wincenty Wawrzyniak
2023/04/30 09:30
3
2

Na rynku wreszcie zadebiutowała kontynuacja kultowej polskiej bijatyki – Skinny & Franko: Fists of Violence.

Na rynku zadebiutowała gra Skinny & Franko: Fists of Violence. Wyczekiwana kontynuacja polskiej bijatyki jest dostępna na komputerach osobistych (w sklepie Steam) oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz – tak, naprawdę – Atari VCS. Dzięki technologii wstecznej kompatybilności w tytuł zagramy również na PS5 i Xbox Series X/S.

Premiera gry Skinny & Franko: Fists of Violence. Kontynuacja kultowej bijatyki

Premiera gry Skinny & Franko: Fists of Violence

Dwadzieścia osiem lat po wydarzeniach z 'Franko: The Crazy Revenge', tytułowy anty-bohater wraca do Polski, by ratować kumpla z kłopotów. Również i tym razem nie będzie się cackał…
Skinny & Franko: Fists Of Violence to niezwykła chodzona bijatyka prawdziwie 2d. Zaprojektowana przez twórcę uznanych i już kultowych w Polsce gier jak Franko: The Crazy Revenge czy Doman: Grzechy Ardana z lat 90 XX wieku, wypuszczonych jeszcze na komputery CBM Amiga.
Autor z pomocą zespołu Blue Sunset Games, który podjął się tego ciężkiego zadania, jakim było przywrócenie legendy na rynek i development gry, położyli nacisk na nie powielanie starych, skostniałych schematów z epoki gier arcade i zaproponowali nowoczesny i niespotykany system walki. Dostajemy bijatykę z duszą, oferującą rozgrywkę na dwie osoby w "systemie kanapowym".
40 indywidualnych ciosów dla każdego z bohaterów. W tym super ciosy i combosy. Ciosy wchodzące w interakcje z otoczeniem.
80 zróżnicowanych przeciwników, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Ponad 50 broni, które możemy wykorzystać w walce.

GramTV przedstawia:

Komentarze
3
MisticGohan_MODED
Gramowicz
30/04/2023 14:26

Gra wyszła wcześniej niż druga część Hollow Knighta a to już spory sukces :]

Crask
Gramowicz
30/04/2023 11:58
koNraDM4 napisał:

Oryginał jest na tyle stary, że nie jestem pewien czy jest kultowy bo był dobry i wiele osób go ogrywało czy jest kultowy bo jest stary i reprezentuje początki tworzenia gier u nas :D

Amigowa wersja była bardzo popularna. Nie znam żadnego Amigowca, który nie łamałby joysticka przy Franko. Gra wprawdzie nieco odstawała grafiką od zachodnich produkcji, a gameplay nie był jakiś szczególnie finezyjny, ale polskie realia i absurdalna brutalność robiły swoje. Dla Amigowców z Polski zdecydowanie była to gra kultowa. Wersja na PC była dużo gorsza i wyszła sporo później, więc tutaj szału nie zrobiła.

Nowa gra wygląda jak flashowa produkcja z 2005. Może kiedyś ogram, ale zdecydowanie nie będę się z tym spieszył.

koNraDM4
Gramowicz
30/04/2023 11:46

Oryginał jest na tyle stary, że nie jestem pewien czy jest kultowy bo był dobry i wiele osób go ogrywało czy jest kultowy bo jest stary i reprezentuje początki tworzenia gier u nas :D
Trwa Wczytywanie