Serial Harley Quinn pozbawiony sceny seksu Batmana. DC cenzuruje przez zabawki

Radosław Krajewski
2021/06/16 11:30
5
0

Twórcy serialu animowanego o przygodach Harley Quinn usłyszeli odmowę od decydentów DC, gdy zaproponowali odważną scenę z Batmanem i Kobietą Kot.

Serial Harley Quinn pozbawiony sceny seksu Batmana. DC cenzuruje przez zabawkiHarley Quinn to popularny serial animowany z 2019 roku, przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych. Produkcja powstała na fali popularności tytułowej postaci po premierze Legionu Samobójców i już wkrótce doczeka się trzeciego sezonu. Ostatnio twórcy serialu Justin Halpern i Patrick Schumacker opowiedzieli o kulisach prac nad nową serią portalowi Variety. Producenci zdradzili, że Warner Bros. i DC Comics udzielili im pełnej swobody artystycznej w przypadku postaci złoczyńców. Inaczej wygląda sytuacja z superbohaterami, którzy są ograniczeni pewnymi wytycznymi i nie mogą sobie pozwolić na stworzenie scen, które bez problemu przeszłyby, gdyby ich bohaterami były postacie przestępców. Na taki problem natrafili, gdy planowali scenę seksu oralnego Batmana i Kobiety Kot.

Gdy decydenci DC Comics poznali zamiary scenarzystów, od razu zgłosili stanowczy sprzeciw, aby wykorzystywać pozytywne postacie w wątkach seksualnych. Twórcy chcieli wiedzieć, dlaczego nie mogą pokazać takiej sceny nawet w produkcji przeznaczonej wyłącznie dla widzów dorosłych. W odpowiedzi usłyszeli, że „bohaterowie nie robią takich rzeczy”. Osoby ze studia wytłumaczyli producentom, że zakaz związany jest z kwestiami wizerunkowymi i sprzedażą zabawek. Ich zdaniem niewiele osób kupiłoby figurkę postaci, która występowała w erotycznej scenie. Twórcy musieli więc ulec i usunąć ze scenariusza kłopotliwy wątek.

GramTV przedstawia:

Komentarze
5
MisticGohan_MODED
Gramowicz
16/06/2021 23:07

Że co kurde ? :P

prostik
Gramowicz
16/06/2021 21:28

Pewnie gdyby kobieta-kot była transwestytą, o przepraszam: "osobą niebinarną" to zgodziliby się bez mrugnięcia okiem ;)

wolff01
Gramowicz
16/06/2021 14:00

Amerykańska hipokryzja i "świętoszkowatość"

Sanders-sama
Gramowicz
16/06/2021 12:12

Hipokryzja korporacji nie zna granic ;D

Kresegoth
Gramowicz
16/06/2021 11:39

A wytłumaczyli to ekipie odpowiedzialnej za animowaną adaptację The Killing Joke? :D