Rocket League straci wkrótce popularną funkcję. Gracze są rozwścieczeni

Mikołaj Ciesielski
2023/10/11 14:45
0
0

Zapowiedziane zmiany nie spodobały się fanom Rocket League.

Od premiery Rocket League minęło ponad 8 lat, ale futurystyczna gra sportowa wciąż cieszy się dużą popularnością. Produkcja studia Pysonix doczeka się jednak poważnej zmiany. Deweloperzy zapowiedzieli bowiem, że ich gra straci wkrótce jedną z lubianych funkcji. Jak można się było spodziewać, informacja ta rozwścieczyła graczy Rocket League.

Rocket League straci wkrótce popularną funkcję. Gracze są rozwścieczeni

Rocket League wkrótce bez funkcji handlu. Niezadowoleni gracz utworzyli petycję

Psyonix zapowiedziało, że już 5 grudnia 2023 roku z Rocket League zniknie funkcja handlu pomiędzy użytkownikami. Gracze nie będą mogli więc wymieniać się posiadanymi przedmiotami. W opublikowanym komunikacie deweloperzy informują, że decyzja wynika z chęci „dostosowania się do ogólnego podejścia firmy Epic Games” w kwestii różnego rodzaju przedmiotów kosmetycznych.

Wprowadzamy tę zmianę, aby dostosować się do ogólnego podejścia firmy Epic Games do przedmiotów kosmetycznych i zasad sklepu z przedmiotami, zgodnie z którymi przedmiotów nie można wymieniać, przenosić ani sprzedawać. Otwiera to możliwość pojawienia się w przyszłości niektórych pojazdów z Rocket League w innych grach Epic Games – informują twórcy.

GramTV przedstawia:

Fani Rocket League nie kryją swojego niezadowolenia i krytykują decyzję twórców m.in. na forum Reddit oraz na portalu społecznościowym X (wcześniej Twitter). Nadchodzące zmiany fani określają jako „żenujące” i „nietrafione”, a część użytkowników uważa, że doprowadzą one do upadku gry. Nie brakuje również dużo ostrzejszych opinii.

Gracze nie zamierzają jednak bezczynnie patrzeć na całą sytuację. Fani Rocket League stworzyli bowiem petycję, która ma przekonać Psyonix do zmiany decyzji i pozostawienia funkcji handlu we wspomnianej produkcji. Wydaje się jednak, że sprawa jest już przesądzona i użytkownikom nie pozostaje nic innego, jak pogodzić się z nadchodzącymi zmianami.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!