Reminiscencja, Dom nocny, Sweet Girl. Co obejrzeć w nowym tygodniu?

Radosław Krajewski
2021/08/14 18:00

Najciekawsze filmy i seriale w tym tygodniu. Zobacz co oglądać na platformach streamingowych i w kinie.

Przedostatni tydzień wakacji pozwoli zapomnieć nam o zbliżającym się końcu lata. Zarówno w kinie, jak i na platformach streamingowych pojawi się wiele wartych uwagi nowości. Najważniejszymi z nich jest niezwykle klimatyczny kryminał Reminiscencja z Hugh Jackmanem od producentów i scenarzystów Westworld. Ponadto pojawi się nowy horror Dom nocny, prosto z festiwalu w Wenecji Annette z Adamem Driverem oraz serial Nine Perfect Strangers z Nicole Kidman. Będzie więc czym zająć wolny czas. Sprawdźcie, co warto obejrzeć w tym tygodniu.Reminiscencja, Dom nocny, Sweet Girl. Co obejrzeć w nowym tygodniu?

Co obejrzeć w tym tygodniu – seriale

Nine Perfect Strangers - 18 sierpnia (Amazon Prime Video)

Jeżeli brakuje Wam Małych kłamstewek od HBO, możliwe, że najnowsza adaptacja powieści Liane Moriarty wypełni Wam tę lukę. Serial opowiada historię dziewięciu nieznajomych z dużego miasta, którzy trafiają do odosobnionego ośrodka odnowy biologicznej, aby odnaleźć nowy sposób na życie i odmienić swój stan, zarówno ciała, jak i ducha. Jednak ośrodek nie jest tym, czym się wydaje, a jego goście wkrótce odkryją wiele tajemnic dotyczących siebie nawzajem, jak również gospodarza ośrodka. Serial liczy 8 odcinków.

Co obejrzeć w tym tygodniu – filmy

Reminiscencja - 20 sierpnia (kino)

Twórcy Westworld, czyli Lisa Joy i scenarzysta Jonathan Nolan powracają tym razem w filmowej opowieści. Reminiscencja opowiada historię Nicka Bannistera, surowego i samotnego weterana żyjącego w niedalekiej przyszłości w Miami. Miasto przed laty zostało zalane przez wzbierające wody. Mężczyzna oferuje klientom szansę na ponowne przeżycie dowolnego wspomnienia z ich życia dzięki specjalistycznej maszynie, do której ma dostęp. Jego życie zmienia się, gdy poznaje tajemniczą kobietę o imieniu Mae. Wkrótce dwójkę obcych sobie ludzi zaczyna łączyć płomienny romans. Ale kiedy wspomnienia innego klienta wplątują Mae w serię brutalnych zbrodni, Bannister musi zagłębić się w mroczny świat przeszłości, aby odkryć prawdę o kobiecie, którą kocha.

Dom nocny - 20 sierpnia (kino)

Najnowszy horror od Davida Brucknera, specjalisty od niskobudżetowych filmów grozy. W jego najnowszym filmie poznamy historię Bet, która wstrząśnięta jest niespodziewaną śmiercią męża. Kobieta zostaje sama w domu nad jeziorem, który dla niej zbudował. Stara się, jak tylko może, aby żałoba ją nie pogrążyła, ale niespodziewanie przychodzi dla niej nadzieja. Niepokojące wizje obecności jakiegoś bytu w domu wzywają ją, kusząc swoim urokiem, ale gdy tylko nastaje dzień, wszelkie dowody nawiedzenia znikają. Wbrew radom przyjaciół zaczyna grzebać w życiorysie swojego męża, szukając odpowiedzi. Nie jest jednak gotowa na tajemnice, które skrywał jej zmarły partner. Kobieta jest zdeterminowana, aby rozwiązać zagadkę nawiedzenia.

GramTV przedstawia:

Annette - 20 sierpnia (kino)

Leos Carax powraca po prawie dziesięciu latach i od razu z nagrodą za reżyserię na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Jego najnowszy film był jedną z najgłośniejszych produkcji tegorocznego festiwalu i po miesiącu od oficjalnej premiery trafi wreszcie do polskich kin. Annette to nietypowa historia miłosna słynnego komika Heny’ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie. W świetle fleszy stanowią idealną, kochającą parę. Ich życie wywraca do góry nogami narodziny pierwszego dziecka, Annette. Dziewczynka posiada wyjątkowy dar, który wpłynie na nią samą oraz jej rodziców.

Sweet Girl - 20 sierpnia (Netflix)

Najnowsza superprodukcja Netflixa z Jasonem Momoą oraz Isabela Merced w głównych rolach. Sweet Girl opowiada o Rayu Cooperze, oddanym ojcu, który pragnie wymierzyć sprawiedliwość firmie farmaceutycznej odpowiedzialnej za wycofanie z rynku leku, który mógł uratować życie jego chorej na raka żony. Ray wkracza na ścieżkę zemsty, nie oglądając się na śmiertelnie niebezpieczeństwo, które mu zagraża. Mężczyzna musi chronić jedyną bliską mu osobę, która jeszcze mu pozostała – swoją córkę Rachel.

Spontaniczni - 20 sierpnia (HBO GO)

Idealna propozycja dla wszystkich osób, które poszukują w kinie czegoś świeżego i oryginalnego. Za Spontanicznych odpowiada Brian Duffield, scenarzysta Opiekunki oraz Miłości i potworów. Film opowiada historię pewnej licealistki Mary, której koledzy z klasy w niewytłumaczalny sposób zaczynają eksplodować. Nikt nie wie, dlaczego dochodzi do wybuchów, dlatego dziewczyna wraz z resztą klasy trafiają do odizolowanego ośrodka, który bada ich przypadłość. Tam poznaje Dylana, z pozoru zwykłego chłopaka, w którym się zakochuje. Para nie wie jednak, ile czasu im zostaje, bo w każdej chwili jednemu z nich może wybuchnąć głowa. Postanawiają jak najlepiej wykorzystać ten czas i nie martwić się jutrem.

Pozostałe warte uwagi premiery:

  • The End - 20 sierpnia (kino)
  • Lassie, wróć! - 20 sierpnia (kino)
  • Usłane różami - 20 sierpnia (kino)
  • Truth Be Told (Sezon 2) - 20 sierpnia (Apple TV+)
  • Pani dziekan - 20 sieprnia (Netflix)
  • Sekcja rytmiczna - 20 sierpnia (Netflix)
  • Operacja Argo - 22 sierpnia (HBO GO)
Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!