Putin to nowy film Patryka Vegi. Zobaczcie pierwszy zwiastun – jest dziwnie

Radosław Krajewski
2023/06/02 15:00
1
0

To pierwsza międzynarodowa produkcja Patryka Vegi.

Patryk Vega powraca z nowym kontrowersyjnym filmem, tym razem opowiadającym o Władimirze Putinie. Reżyser w swoim nowym dziele eksploruje „umysł Putina i rosyjską duszę”. Produkcja pomyślana jest jako artystyczny protest przeciwko „rosyjskiemu dyktatorowi i wojnie w Ukrainie”.

Putin to nowy film Patryka Vegi. Zobaczcie pierwszy zwiastun – jest dziwnie

Patryk Vega zaprezentował koncepcyjny zwiastun filmu Putin

Filmowiec znany teraz pod pseudonimem Besaleel, planuje wkrótce nakręcić swój pierwszy międzynarodowy film. Produkcja zatytułowana „Putin” jest przedstawiana jako thriller polityczny, w którym poznamy psychologiczny portret rosyjskiego przywódcy. Film pierwotnie nosił tytuł „The Vor in Law”, co odnosi się do terminu rosyjskiej mafii, który można przetłumaczyć jako „ojciec chrzestny”. Vega traktuje swojego bohatera jako szefa największej mafii na świecie, prezentując powiązania między Putinem z przestępczością zorganizowanych w czasach, gdy obecny prezydent Rosji był jeszcze burmistrzem Petersburga.

Vega przekonuje, że jako polski reżyser, idealnie nadaje się do realizacji filmu, który ma być protestem przeciwko Władimirowi Putinowi, a także wojnie w Ukrainie.

Amerykanie, a nawet Europejczycy z krajów zachodnich nie rozumieją Putina. Jestem osobą napiętnowaną przez komunizm, ponieważ dorastałem w komunistycznej Polsce. Jednocześnie ukształtowała mnie kultura audiowizualna Hollywood. Właśnie z tego powodu uważam, że jestem w stanie przetłumaczyć zawiłości kultury Wschodu na język Zachodu – powiedział Patryk Vega w oświadczeniu.

W „Putinie” reżyser „połączy postacie z prawdziwego świata” z bardziej ikonicznymi postaciami zaczerpniętymi ze sztuki i kultury rosyjskiej oraz zachodniej, w tym dziełami średniowiecznego rosyjskiego prawosławnego malarza Andrieja Rublowa i włoskiego mistrza renesansu Caravaggii.

Chcę, aby postacie świętych i demonów w moim filmie idealnie wtopiły się w świat ulic Sankt Petersburga [pełnych] obdartych i rozczochranych ludzi o udręczonych rosyjskich duszach.

GramTV przedstawia:

Pierwszy zwiastun jedynie pokazuje, jak Patryk Vega wyobraża sobie swój film. Jak łatwo zauważyć, materiał jest montażem scen pochodzących z różnych filmów i tego, co do tej pory udało się reżyserowi nagrać na planie. Vega wykorzystał również technologię deep fake do tworzenia postaci. Zwiastun nie prezentuje tego, czym film ostatecznie będzie.

Patryk Vega chce obsadzić amerykańską lub międzynarodową gwiazdę w roli Władimira Putina. Budżet produkcji wyniesie 12 milionów dolarów. „Putin” kręcony będzie w Polsce, Litwie i Malcie.

Komentarze
1
JakiśNick
Gramowicz
02/06/2023 15:37

O boże jaki lipny face swap. To wygląda jak jakaś fanowska produkcja robiona przez jutubera z budżetem "kieszonkowe od mamy"...