Przepiękna nowa grafika z Mass Effect 5. BioWare świętuje N7 Day wieloma atrakcjami

Radosław Krajewski
2022/11/07 17:00

A do tego wypowiedź dyrektora projektu i darmowa niespodzianka dla fanów The Sims 4.

Wszyscy fani serii Mass Effect świętują dzisiaj N7 Day. Również BioWare nie zapomniał o ważnej dacie swojej franczyzy i z tej okazji przyszykowali wiele niespodzianek dla wszystkich sympatyków przygód Sheparda. Najważniejszą z nich jest imponująca grafika koncepcyjna z Mass Effect 5, którą podzielili się twórcy gry.

Przepiękna nowa grafika z Mass Effect 5. BioWare świętuje N7 Day wieloma atrakcjami

Na grafice możemy zobaczyć budowę ogromnego przekaźnika masy MR7, który został uchwycony przez stację monitoringu obsługiwaną przez Green Dagger Ltd., która znajduje się na orbicie jednej z planet. Stacja należy do firmy Deepspace Dhow SAV i dowodzona jest przez Sub-Nabarcha Soa'Rhai Zhilliana-Jonesa.

BioWare poinformowało, że prace przedprodukcyjne piątej części serii Mass Effect przebiegły bardzo dobrze i studio stale powiększa swoją kadrę o kolejnych pracowników. Niestety twórcy nie są jeszcze gotowy na ujawnienie szczegółów gry, nad którą obecnie pracują. Mimo to nie zapomnieli o graczach i podziękowali im za zaangażowanie w rozwój marki.

Pewnego dnia będziemy gotowi, aby podzielić się nowymi informacjami z następnego Mass Effect, więc dziękujemy za udział w tej podróży razem z nami. To wyjątkowo ekscytujące dla zespołu i chcielibyśmy nadal dzielić się wrażeniami z tego, nad czym będziemy wraz z wami pracować w przyszłości. I dzisiaj ze wszystkich dni chcemy również uhonorować dziedzictwo serii, dzięki której tu jesteśmy. Miliony z was doświadczyło już edycji legendarnej Mass Effect, zarówno jako gracze, którzy powrócili do serii, jak i ci, którzy poznali ją po raz pierwszy. Widzimy, jak bardzo lubisz nasze gry i stajesz się częścią tej historii.

Studio potwierdziło również, że w Mass Effect 5 powrócą postacie z poprzednich części. Dodatkowo gracze będą mogli zwiedzić doskonale znane lokacje z dotychczasowych odsłon serii.

Darmowy dodatek do The Sims 4 inspirowany Mass Effectem

Aby odpowiednio uczcić N7 Day BioWare nawiązało współpracę z Maxis, aby stworzyć specjalne przedmioty inspirowane Mass Effectem do The Sims 4. Już 17 listopada do gry zostaną dodane nowe elementy, w które będziemy mogli ubrać naszego Sima. Każdy posiadacz The Sims 4 odbierze za darmo wszystkie elementy z okazji N7 Day. Przypomnijmy, że od 18 października gra przeszła na model free-to-play na każdej dostępnej platformie.

Darmowy dodatek do The Sims 4 inspirowany Mass Effectem, Przepiękna nowa grafika z Mass Effect 5. BioWare świętuje N7 Day wieloma atrakcjami

GramTV przedstawia:

O postępach prac nad Mass Effect 5 opowiedział również Mike Gamble, dyrektor projektu:

W ciągu prawie 15 lat od premiery pierwszego Mass Effecta największym powodem, dla którego wciąż kochamy nad tą serią pracować, jest ciepło, poświęcenie i pasja tej społeczności. Są tacy gracze, którzy byli z nami przez te wszystkie lata. Razem dorośliśmy, razem poświęciliśmy Ashley (Przypis redaktora: Albo Kaidan, Mike! Wszyscy dokonujemy różnych wyborów.) razem stawialiśmy czoła trudnościom… i śmialiśmy się, aż nasze Twarze były zmęczone… wszyscy razem! A dla tych z Was, którzy są nowicjuszami w Mass Effect (dzięki, Legendary Edition!), witamy! Mogę obiecać, że przed nami wiele lat zabawy, przygód i postaci, w których się zakochasz.

Niezależnie od tego, kiedy do nas dołączyłeś, przez cztery gry i wiele więcej dodatków, mogę z całą pewnością powiedzieć, że jesteśmy w tym z twojego powodu, a każdy dzień N7 jest tego wspaniałym dowodem. Każdy tydzień jest dla zespołu zabawnym i ekscytującym wyzwaniem. Uwielbiamy ożywiać ten wszechświat i chociaż jest o wiele więcej rzeczy, którymi chcemy się z wami podzielić, to będzie musiało stać się innym razem.

Na razie jest coś, na co chcemy, abyś rzucił okiem. Przechwyciliśmy dziwne nagranie z jednej ze stacji monitorujących w znanej przestrzeni. Może to być nic, ale…

Z okazji N7 Day BioWare przygotowało także promocję na Mass Effect: Edycja legendarna, która została przeceniona w EA App i na Steamie.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
2
Myszasty
Redaktor Naczelny
07/11/2022 20:11
Silverburg napisał:

Czyli dla odmiany (prawie) nic.

Przynajmniej wiadomo, że zaczęli sami budować przekaźniki masy. Masowo. Ten ma numer 7. :)

Silverburg
Gramowicz
07/11/2022 17:39

Czyli dla odmiany (prawie) nic. Ciekawe, czy ME5 ukaże sie zanim umrę ze starości.