Producent energetyków chciał zakazać Capcomowi używania nazwy Monster Hunter

Radosław Krajewski
2023/04/08 18:00
8
0

Złożył również skargę na Pokemony.

Monster Energy znów zaatakowało skargami dotyczącymi wykorzystywania w tytułach gier słowa „Monster”. Kilka lat temu firmie Monster Beverage Corporation udało się wygrać z Ubisoftem, aby francuskie studio zmieniło nazwę swojej gry z Gods & Monsters, na doskonale znane Immortals: Fenyx Rising. Najwyraźniej właściciele koncernu produkującego napoje energetyczne doszli do wniosku, że skoro już raz się udało, to mogą to powtórzyć. Niedawno głośno było o twórcy Dark Deception: Monsters & Mortals, który to tytuł stał się kolejnym celem Monster Energy. Producent wydał swoją niezależną grę w 2020 roku i po osiągnięciu sukcesu, firma odpowiedzialna za energetyki zgłosiła swoje roszczenia. Sprawa wciąż jest w toku, a teraz japoński serwis Automaton odkrył, że Monster Energy chciał wymusić podobne ustępstwa wobec Capcomu oraz The Pokemon Company.

Producent energetyków chciał zakazać Capcomowi używania nazwy Monster Hunter

Monster Energy złożył skargę na Monster Hunter i Pokemony

Korporacja złożyła skargę dotyczącą znaków towarowych przeciwko franczyzom Monster Hunter i Pokemon. Firma złożyła ponad 100 skarg w Japonii w związku z używaniem nazwy „Monster” przez różne podmioty, w tym Capcomowi, który od wielu lat rozwija swoją serię gier. Pisma dotyczące naruszenia znaków towarowych wysyłane przez Monster Beverage Corporation były rutynowo odrzucane przez odpowiednie organy, ale firma się tym nie zraziła i nadal rości sobie wyłączne prawa do wykorzystywania słowa „Monster” w nazwach i tytułach produktów.

GramTV przedstawia:

Firma produkuje napoje energetyczne od 2002 roku. Dwa lata później Capcom wydał pierwszą odsłonę swojej serii Monster Hunter. Najbardziej absurdalne są jednak roszczenia firmy wobec Pokemonów, które powstały w 1996 roku. Mimo to Monster Beverage Corporation złożyło skargę na Pokemon X i Y oraz Pokemon Sun i Moon, chociaż w samych tytułach gier nie wykorzystano problematycznego słowa.

Komentarze
8
Niakadan
Gramowicz
11/04/2023 16:30

Po za tym dużo jest nazw Monster więc producent tych energetyków raczej odpuści a jak nie no to nie liczę dobrze tej firmie co robi energetyki

Niakadan
Gramowicz
11/04/2023 15:52

Idę pozwać firmę Monster Energy bo ukradł nazwę od chrupków Monster Munch (Duszki).

Ray
Gramowicz
10/04/2023 07:15

Prawnicy w firmie dostali budżet i się nudzą?

beetleman1234
Gramowicz
09/04/2023 11:36

Aha. Czyli chcą, żebym nigdy już nie kupił ich produktu. Spoko.

Silverburg
Gramowicz
09/04/2023 11:27

Widzę pomysł na biznes. Zastrzec nazwę "God" i w nieskończoność pozywać wszystkie wspólnoty wyznaniowe na całym świecie.

A tak na serio, to jest to corporate bullying w czystym wydaniu i bardzo bym chciał, aby za to solidnie beknęli. Dokładnie ten sam poziom, co Apple pozywający kobiecinę prowadzącą budę z warzywami i owocami z szydlem "Apples".

Fun_g_1_2_3
Gramowicz
09/04/2023 10:10

​Zacznij od tego, że Pokemon czyli Pocket Monsters istnieją od 1996 roku, a napój Monsters od 2002 roku. A co z Monster Truck?

Teraz tylko niech Red Bull Energy Drink zastrzeże dla siebie Energy i zobaczymy reakcję Monster Energy.

bajera77
Gramowicz
08/04/2023 22:15

Idąc ich tokiem myślenia to np. zespół Monster Magnet powinien teraz pozwać Monster Energy...

Myszasty
Redaktor Naczelny
08/04/2023 18:17

Bezczelne trolle. Dziwi mnie tylko odwaga w wytaczaniu spraw takim gigantom, zazwyczaj tego typu trademarkowe hieny żerują na słabszych.

Chyba przycisnęło, bo najwyraźniej spada sprzedaż tego syfu, który produkują. I dobrze. :)