Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Darmowy następca PES na rozgrywce. Zobaczcie gameplay z eFootball od Konami

Maria Wawrzyniak
2021/08/29 17:00

Konami udostępniło pierwszy zwiastun z fragmentami rozgrywki z gry eFootball. Wreszcie możemy zobaczyć darmowego następcę PES-a w akcji.

Niedawno przedstawiciele Konami udostępnili pierwszy zwiastun rozgrywki prezentujący nowe mechaniki w grze eFootball. Mowa o kolejnej odsłonie popularnego cyklu symulatorów piłki nożnej, znanego wcześniej jako Pro Evolution Soccer. Zapowiedziane nieco ponad miesiąc temu eFootball będzie dystrybuowane w modelu free-to-play. Gracze mogą więc spodziewać się nowych sezonów w postaci aktualizacji, a także – jak dowiadujemy się na poniższym materiale – nowych mechanik, które mają sprawić, że gra będzie jeszcze bardziej realistyczna. Co więc dokładnie (zdaniem deweloperów) otrzymamy w eFootball?

Konami wyraźnie podkreśliło, iż w grze bardzo ważną rolę odegrają pojedynki dryblerów; każde zagranie ma stać się umysłowym pojedynkiem dzięki większej kontroli nad tym, w jaki sposób zawodnik przyjmie piłkę. Otrzymamy szeroki wachlarz zwodów, które wykonamy dzięki intuicyjnym poleceniom. Użytkownicy konsol nowej generacji PlayStation 5 mają natomiast przekonać się o możliwościach zapewnianych przez haptyczne wibracje w kontrolerze DualSense. Te mają wiernie odwzorowywać kontakt zawodnika z piłką.

GramTV przedstawia:

Przy tym wszystkim eFootball ma zapewnić płynniejsze animacje zawodników uzyskane przy pomocy motion capture. Nowością będą natomiast sharp kicks w postaci szybszych wrzutek oraz dośrodkowań. Twórcy uważają, że sharp kicks uczynią eFootball grą jeszcze bardziej techniczną i ekscytującą. Poprawie uległy także animacje oraz fizyka samej piłki, która ma się lepiej zachowywać podczas grania.

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że eFootball ma zadebiutować jesienią bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. W planach jest również wersja na urządzenia mobilne z Androidem oraz iOS, aczkolwiek ją ujrzymy dopiero w przyszłym roku.

Komentarze
1
MisticGohan_MODED
Gramowicz
29/08/2021 18:03

Bosh co za downgrade... syf to mało powiedziane. Z takim "rywalem" fifa nawet nie musi się starać aby znowu mieć monopol na symulator piłki :P