Na The Lord of the Rings: Gollum jeszcze poczekamy. Gra zalicza kolejną obsuwę

Mikołaj Ciesielski
2022/07/26 07:30

Deweloperzy ze studia Daedalic Entertainment informują, że produkcja potrzebuje jeszcze „kilku miesięcy”.

Na The Lord of the Rings: Gollum jeszcze poczekamy. Gra zalicza kolejną obsuwę

Na początku miesiąca w trakcie pokazu Nacon Connect 2022 deweloperzy ze studia Daedalic Entertainment zaprezentowali nowe fragmenty rozgrywki z The Lord of the Rings: Gollum. Gameplay nie przypadł jednak do gustu sporej części graczy, którzy narzekali przede wszystkim na oprawę wizualną. Tymczasem wczoraj okazało się, że na wspomnianą produkcję będziemy musieli poczekać „kilka miesięcy” dłużej. Twórcy poinformowali bowiem o kolejnym opóźnieniu premiery gry.

The Lord of the Rings: Gollum ma „sprostać oczekiwaniom”

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami gra The Lord of the Rings: Gollum miała zadebiutować na rynku 1 września bieżącego roku. Deweloperzy ze studia Daedalic Entertainment podjęli jednak decyzję o przełożeniu premiery swojej produkcji, by „sprostać oczekiwaniom społeczności”, a także dostarczyć graczom tytuł, który „uhonoruje wizję J. R. R. Tolkiena.

Dodatkowy czas ma pozwolić twórcom zapewnić „jak najlepsza wrażenia” z rozgrywki w The Lord of the Rings: Gollum. Niestety deweloperzy nie ujawnili nowej daty premiery. Jak wspomnieliśmy wyżej, wiadomo jedynie, że gra została opóźniona o „kilka miesięcy”. Niewykluczone więc, że w przygody Golluma zagramy dopiero w 2023 roku.

Warto pamiętać, że to nie pierwsze opóźnienie. Pierwotnie The Lord of the Rings: Gollum miało pojawić się na rynku w 2021 roku. Twórcom nie udało się jednak dotrzymać pierwotnego terminu, a w maju tego roku poinformowano, że gra trafi do sprzedaży na początku września. Jak się jednak okazuje, wspomniana data również jest już nieaktualna.

Na koniec przypomnijmy, że The Lord of the Rings: Gollum powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Amelio_rate
Gramowicz
28/07/2022 14:48

Kilku miesięcy? Jeśli trailer ma pokazywać grę z jak najlepszej strony, to raczej kilku lat.