Polskie Against the Storm podbija serca graczy. Ogromny sukces

Jakub Smolak
2023/12/10 09:00
0
0

Słyszeliście o produkcji od Eremite Games? Wszystko wskazuje na to, że dla fanów city-builderów jest to pozycja obowiązkowa.

Against the Storm to propozycja od ekipy z rodzimego studia Eremite Games. Pieczę wydawniczą nad projektem sprawuje Hooded Horse. O grze mogliście usłyszeć już wcześniej, gdyż była dostępna w ramach wczesnego dostępu. Przyszedł jednak czas na premierę wersji 1.0, która okazała się niezwykle udana. Gracze są zachwyceni, a twórcy mogą mówić o niemałym sukcesie. Zachęcamy do zapoznania się z premierowym trailerem.

Polskie Against the Storm podbija serca graczy. Ogromny sukces

Czy warto zagrać w Against the Storm?

Produkcja Eremite Games wrzuca nas do fantastycznego świata, który zamieszkiwany jest przez najróżniejsze stworzenia. Pełniąc funkcję wicekróla, będziemy przewodzić ludziom, bobrom, jaszczurkom, lisom czy harpiom, a wszystko po to, by odbudowywać cywilizację stojącą na skraju wyginięcia. Nie będzie to jednak proste zdania, gdyż świat nękany jest przez regularnie nawiedzające go Burze Zarazy.

W przeciwieństwie do większości surwiwalowych gier o budowaniu miast, gdzie koncentrujemy się na jednym mieście, w Against the Storm trzeba zbudować rozległą, bogatą sieć osad zamieszkanych przez różne fantastyczne rasy, z których każda ma własne specjalizacje i wymagania. W dziczy czai się wiele niebezpieczeństw, a niekończące się burze dadzą się we znaki twojej populacji. Jeżeli twoja osada upadnie, ekspedycja może dobiec końca, ale nie gra. Against the Storm to gra roguelite o budowie miast, co oznacza, że za każdym razem, gdy rozpoczniesz nową wyprawę, zostaną do niej przeniesione zasoby, ulepszenia i doświadczenie z twoich wcześniejszych ekspedycji – czytamy w opisie gry na Steam.

Against the Storm spotkało się z rewelacyjnym odbiorem ze strony graczy. Wyłącznie na Steam tytuł ten doczekał się już ponad 15 tys. recenzji, a miażdżąca większość z nich, bo aż 95%, to pozytywne opinie. W komentarzach wiele osób przyznaje wprost, że to jeden z najlepszych przedstawicieli gatunku i z pewnością produkcja, w którą warto zagrać.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że Against the Storm opuściło Early Access 8 grudnia, a gra jest dostępna wyłącznie na komputerach osobistych, również w ofercie usługi PC Game Pass. Warto dodać, że obecnie możecie zakupić tę produkcję z 35% zniżką.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!