PlayStation VR 2 – pierwsze wrażenia dziennikarzy. To "znakomite doświadczenie"

Maria Wawrzyniak
2022/09/14 21:45

Pierwsze redakcje zapoznały się już ze sprzętem PSVR 2. Opinie na jego temat są bardzo pozytywne – zdaniem dziennikarzy będzie to znakomite doświadczenie.

W sieci pojawiły się pierwsze opinie na temat sprzętu PlayStation VR 2 i są one, delikatnie rzecz ujmując, bardzo pozytywne. Obszerne recenzje zostały opublikowane na łamach wielu popularnych zagranicznych serwisów, w tym chociażby IGN. Redakcje udostępniły także wideorecenzje, które znajdziecie oczywiście poniżej – wraz z pozostałymi szczegółami na temat PSVR 2, jakie zostały ujawnione.

PS VR 2 to znakomite doświadczenie

Przede wszystkim testujący zwrócili uwagę na to, że PlayStation VR 2 możemy bardzo łatwo dostosować do swojej głowy – teraz istnieje bowiem przycisk, który pozwala dostosować gogle do ciała poprzez wsunięcie i odsunięcie. Według niektórych doniesień będziemy w stanie grać nawet z okularami na głowie.

Jak napisał Bo Moore z IGN, znajdujące się wewnątrz panele OLED oferują rozdzielczość 2000x2040 per-eye z częstotliwością do 120Hz. Jest to najwyższa rozdzielczość dostępna wśród mainstreamowych zestawów słuchawkowych VR i zapewnia wyjątkowy poziom wierności wizualnej.

PS VR 2 wykorzystuje cztery kamery wbudowane w zestaw słuchawkowy do śledzenia kontrolerów oraz otoczenia. Kiedy po raz pierwszy ustawisz swoją przestrzeń do rozrywki, system poprosi cię o powolne rozejrzenie się, po czym przeskanuje teren – razem z podłogą oraz sufitem – i wyznaczy bezpieczny obszar, w którym możesz grać. Z tego miejsca możesz narysować linie na ziemi, aby ręcznie dodać lub odjąć kawałek obszaru; dokładnie tak samo, jak w przypadku zestawów słuchawkowych Meta.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!