Płatny Facebook i Instagram w Polsce. Ile kosztuje i jakie oferuje funkcje?

Radosław Krajewski
2023/07/06 12:30
1
0

Meta wprowadziła w Polsce subskrypcję Meta Verified obejmującą dodatkowe funkcje na Facebooku i Instagramie.

Powoli musimy zacząć przyzwyczajać się, że media społecznościowe staną się płatne. Jeszcze w zeszłym roku furtkę otworzył Elon Musk, wprowadzając subskrypcję Twitter Blue. Potencjał w dodatkowym zmonetyzowaniu serwisów dostrzegł Mark Zuckerberg, który wprowadził abonament Meta Verified, który dostępny jest także w Polsce.

Płatny Facebook i Instagram w Polsce. Ile kosztuje i jakie oferuje funkcje?

Płatna subskrypcja Facebooka i Instagrama trafiła do Polski

Płatna subskrypcja posiada wiele podobnych funkcji do tej znanej z Twittera. Oprócz wyróżniającej plakietki, która ma potwierdzić autentyczność konta, użytkownicy z wykupionym abonamentem mogą liczyć na zwiększoną ochronę przed podszywaniem za sprawą monitorowania kont, a także bezpośredni kontakt z zespołem wsparcia Meta oraz inne „specjalne funkcje”.

GramTV przedstawia:

Dla zwykłego użytkownika jak na razie subskrypcja nie oferuje żadnych nowości, które wymuszałyby wykupienie abonamentu. Funkcje te zostały wprowadzone z myślą o firmach i influencerach, dla których dodatkowy wyróżnik profilu w postaci plakietki, czy kontakt z zespołem wsparcia warty jest poniesionych kosztów.

Ale ile w zasadzie musimy zapłacić za takie udogodnienia? Miesięczny kosz Meta Verified wynosi 80 zł w aplikacji mobilnej lub 65 zł jeżeli zdecydujemy się wykupić subskrypcję przez przeglądarkę. Abonament jest powoli wdrażany do naszego kraju, więc udostępnienie możliwości wykupienia subskrypcji na wszystkich kontach może potrwać nawet kilka tygodni.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
06/07/2023 12:39

Nie są płatne - po prostu zaczęły oferować płatne funkcje bo na sprzedaży danych ludzi już się tyle nie zarabia co kiedyś.