Pixar przywraca scenę pocałunku pary tej samej płci w Buzzie Astralu. Po kontrowersjach Disneya

Radosław Krajewski
2022/03/21 17:20
3
0

Buzz Astral będzie kolejnym filmem Pixara, który otrzyma wątek LGBTQ+.

Od kilku tygodni amerykańska opinia publiczna żyje ustawą nazwaną „Don’t Say Gay”, która może zostać przyjęta w stanie Floryda. Po wejściu ustawy nauczyciele w szkołach będą bardzo mocno ograniczeni w przedstawianiu reprezentacji LGBTQ+, a także przy rozmowach i edukacji odnoszących się do płci i orientacji seksualnej. W związku z ustawą oberwało się Disneyowi i prezesowi Bobowi Chapekowi, którzy początkowo nie odnieśli się w żaden sposób do kontrowersyjnej ustawy. Następnie firma wydała lakoniczne oświadczenie, w którym nie zajęto żadnego stanowiska. Po naciskach ze strony samych pracowników, firma zmieniła narrację i potępiła ustawę. Przyczynili się do tego m.in. pracownicy Pixara, którzy we wspólnym oświadczeniu do kierownictwa korporacji, ujawnili praktyki, mające cenzurować ich filmy.Pixar przywraca scenę pocałunku pary tej samej płci w Buzzie Astralu. Po kontrowersjach DisneyaZdaniem pracowników Pixara pewne osoby z Disneya nie pozwalały na umieszczanie wątków LGBTQ+ w ich filmach. Tym samym twórcy To nie wypanda musieli usunąć taką scenę z filmu, a według ich relacji ten proceder w studiu trwał od wielu lat. Jedynie w Naprzód pojawiła się postać, która jawnie reprezentowała środowisko LGBTQ+. Teraz po krytyce Disney złagodził swoje stanowisko i poinformowano o przywróceniu sceny pocałunku osób tej samej płci. W filmie pojawia się Hawthorne, która będzie pomagać głównemu bohaterowi. Postać jest w związku z inną kobietą i to właśnie ich scenę pocałunku zobaczymy w filmie.

Wczytywanie ramki mediów.

Produkcja opowiada historię pochodzenia fikcyjnego Buzza Astrala, postaci, która zainspirowała figurkę z Toy Story. W filmie Buzz wykonuje swój pierwszy lot w kosmos w celu zbadania nowych galaktyk, aby Star Command mógł przybyć z pokojową misją. Jednak gdy zły Imperator Zurg zagraża bezpieczeństwu wszechświata, Buzz może być jedyną nadzieją na jego uratowanie.

GramTV przedstawia:

Film wyreżyserował Angus MacLane, aktor głosowy oraz twórca krótkometrażowych animacji BURN-E, Toy Story: Zestaw pomniejszony oraz Toy Story: Horror. W oryginalnej wersji językowej głosu głównemu bohaterowi użyczył Chris Evans.

Buzz Astral zadebiutuje w polskich kinach 17 czerwca 2022 roku.

Komentarze
3
Gregario
Gramowicz
23/03/2022 03:37

Koniec świata, dwie osoby tej samej płci będą się całowały ;]

prostik
Gramowicz
21/03/2022 20:14

Niech od razu zrobią z głównego bohatera bajki dla dzieci zoofila-pedofila, co się będą ograniczać ;)

Sanders-sama
Gramowicz
21/03/2022 17:41

Tja, a w Chińskiej wersji już wytną hipokryci jedni.
Trwa Wczytywanie